Сокальська районна рада : документи ::
ДОКУМЕНТИ

 

         
 

 


                           СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА           


ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ


ХІV  сесія _VІІ__скликання


Р І Ш Е Н Н Я № 213


16 грудня 2016 року                                                                         м.СокальЩодо підтримки мораторію (заборони)


на експорт лісоматеріалів у необробленому


вигляді


 


     Відповідно до статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Сокальська районна рада Львівської області,-В И Р І Ш И Л А :1. Прийняти звернення до Верховної Ради України щодо підтримки мораторію (заборони) на експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді.


2.Контроль за виконанням рішення покласти на комісію з питань агропромислового комплексу,  земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій.Голова районної ради    Микола  Пасько


ЗВЕРНЕННЯ


депутатів Сокальської районної ради Львівської області


до Верховної Ради України


щодо підтримки мораторію (заборони) на експорт лісоматеріалів


у необробленому вигляді.


Ми, депутати Сокальської районної ради Львівської області стурбовані ситуацією, що склалася навколо мораторію на експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді.


         9 квітня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді.


    Фактично, ним було встановлено мораторій на експорт необробленої деревини.


Перший рік дії цього мораторію дав такі позитивні результати (по всій Україні):


деревообробна та меблева промисловість почали стрімке зростання (приріст +15%, а меблева +12%, тоді як загальний спад реалізації промислової продукції скоротився на -6%). Тобто деревообробна та меблева промисловість після введення мораторію зросли, не зважаючи на стагнацію промисловості загалом;


почав рости експорт оброблених лісоматеріалів (також на тлі загального падіння експорту) – плюс  12% експорту оброблених лісоматеріалів, проти мінус 11% сукупного товарного експорту;


почали зростати обсяги податків від галузі, сплачені до держбюджету (+18% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, коли мораторію не було);


інвестори почали вкладати кошти у деревообробну галузь і створювати нові робочі місця (обсяг імпорту верстатів для обробки дерева збільшився в 3,5 рази! І це без лібералізації митної політики на деревообробне обладнання).


Проте, на сьогодні існує загроза того, що мораторій, який приніс ці позитивні результати, може бути скасований Верховною Радою України.


Скасування мораторію призведе до наступних негативних наслідків:


триватиме варварська вирубка українських лісів;


зросте контрабанда деревини та корупція при її експорті;


працівники деревообробних підприємств втратять робочі місця.


Це породжує обурення працівників деревообробних підприємств як в нашому районі, так і по всій Україні.


З метою захисту лісових ресурсів України, розвитку деревообробної промисловості, наповненні державного бюджету, подальшого створення робочих місць,


    ПРОСИМО:


     Не скасовувати в будь-якій формі існуючу заборону (мораторій) експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді, яка встановлена Законом «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді від 9 квітня 2015 року.                                                                 Прийнято на XIV сесії Сокальської


                            районної ради Львівської області


                                                                 VІІ скликання 16 грудня  2016 року
 
« До реєстру документів30.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 17 засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій від 30 січня 2017р.  »»

30.01.2017
 ВИСНОВОК постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій від 30.01.2017року  »»

27.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 11 засідання постійної комісії з питань промисловості, інфраструктури, комунального майна та підприємництва від «26» січня 2017 р.  »»

27.01.2017
 ВИСНОВОК постійної комісії з питань промисловості, інфраструктури, комунального майна та підприємництва 26 січня 2017 р.  »»

25.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 8 засідання постійної комісії з питань освіти, культури, туризму і духовного розвитку від «23» січня 2017р.  »»

25.01.2017
 ВИСНОВКИ постійної комісії з питань освіти, культури, туризму і духовного розвитку від «23» січня 2017р.  »»

25.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 12 засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення від «24» січня 2017р.  »»

25.01.2017
 24 січня 2017 р. ВИСНОВОК постійної комісії з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення  »»

19.01.2017
 Графік проведення засідань постійних депутатських комісій, президії та сесії Сокальської районної ради. XVІ сесія VІІ скликання  »»

19.01.2017
 Графік прийому громадян керівництвом Львівської обласної ради у 2017 році  »»

17.01.2017
 Про скликання чергової XVІ сесії VIІ скликання Сокальської районної ради  »»

17.01.2017
 Про проведення земельних торгів  »»