Сокальська районна рада : документи ::
ДОКУМЕНТИ

 

         
 

СОКАЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_V_ сесія _VІІ_ скликання

Р І Ш Е Н Н Я №79

8 квітня 2016 року м.Сокаль

Про затвердження Програми підтримки обдарованої

учнівської молоді Сокальського району

На виконання Законів України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Про позашкільну освіту”, „Про молодіжні та дитячі громадські організації”, „Про охорону дитинства”, «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», Указів Президента України від 30.09.2010 р. № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», від 30.09.2010 р. № 927/2010 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді», враховуючи висновки постійної комісії з питань освіти, культури, туризму та духовного розвитку, Сокальська районна рада Львівської області,-

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити районну Програму підтримки обдарованої учнівської молоді Сокальського району (далі – Програма), що додається.

2. Фінансовому управлінню Сокальської районної державної адміністрації, при внесенні змін до бюджету, спланувати видатки на фінансування завдань і заходів Програми.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури, туризму та духовного розвитку.

Голова районної ради Микола Пасько

Затверджено

Голова Сокальської районної державної адміністрації

______________ О.ПЕЛИХ

«__» __________ 20__ року

МП

Затверджено

Рішенням сесії Сокальської районної ради Львівської області

№_____ від «_____»_______2016 р

Голова Сокальської районної ради

________________ М.ПАСЬКО

МП

ПРОГРАМА

підтримки обдарованої

учнівської молоді

Сокальського району

на 2016р.

Погоджено

Голова постійної комісії

з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій

Сокальської районної ради

_______________ В.ПОГРАНИЧНИЙ

«__» __________ 20__ року Погоджено

Голова постійної комісії

з питань освіти, культури, туризму та духовного розвитку

________________ О.БЕРЕЗА

«__» __________ 20__ року

Погоджено

Начальник відділу житлово-комунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури

Сокальської районної державної адміністрації

________________ С.ШЕВЧУК

«__» ________ 20__ року Погоджено

Начальник фінансового управління

Сокальської районної державної адміністрації

_________________ Г.ЛЕОНОВА

«__» ________ 20__ року

Начальник відділу освіти

Сокальської РДА

________________ Р.МОНАСТИРСЬКИЙ

МП

«__» __________ 20__ року

м. Сокаль

2016 рік

Підстава для розробки: Законів України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Про позашкільну освіту”, „Про молодіжні та дитячі громадські організації”, „Про охорону дитинства”, «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», Указів Президента України від 30.09.2010 р. № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», від 30.09.2010 р. № 927/2010 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді.

1. Загальні положення

Одним із стратегічних напрямків розвитку освіти є робота з обдарованими дітьми. Україна сьогодні, як ніколи, зацікавлена в інноваційному розвитку суспільства, а тому особливого значення набувають проблеми виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, створення соціального середовища, сприятливого для виховання особистості з високим рівнем сформованості творчих здібностей. Саме обдарована учнівська молодь у майбутньому формує імідж країни на міжнародній арені, її інноваційний людський капітал, відкриваючи свої досягнення світовій спільноті. Інтелект молоді - один із найдорожчих ресурсів розвитку нашої держави, забезпечення її майбутнього розвитку.

Підтримка обдарованої дитини має стати стратегічною діяльністю у розвитку освіти району, громадянського суспільства, кожної громади Сокальщини.

Обдарована учнівська молодь Сокальщини має значні здобутки не тільки на обласному, але і на Всеукраїнському, міжнародному рівнях.

З 2008 року команда учнів району здобуває одну з перших позицій в області за результатами обласних олімпіад. Так у 2014/15 н.р. на шкалі рейтингової оцінки результатів обласних олімпіад, Сокальський район посів другу позицію серед усіх районів. За рейтинговою шкалою аналізу рівня (якості) виконання завдань учнями на олімпіадах обласного рівня - команда Сокальського району займає одну з кращих позицій в області. Незважаючи на те, що можливості сільського району не дозволяють впроваджувати поглиблене вивчення предметів та профільне навчання у сільських опорних школах (а, скажімо, 92% ЗНЗ міста Львова мають профільне навчання), учні шкіл району більше як з половини предметів, з яких відбувалися обласні олімпіади, продемонстрували найвищі результати. Це свідчить про високий рівень організації навчально-виховного процесу, модернізацію роботи з обдарованими дітьми у наших школах, об’єктивність проведення районних олімпіад та визначення їх переможців. Щорічно є призери Всеукраїнських олімпіад (з фізики, математики, історії, екології).

Щороку зростає активність та результативність виступів учнів ЗНЗ у інтерактивних конкурсах та олімпіадах. Так у 2015р. 90 учнів шкіл стали учасниками Інтернет-олімпіад з природничо-математичних дисциплін. І це - найкращий результат в області.

У Сокальській МАН та у школах проводиться науково-дослідна робота старшокласників: у 17 школах діють наукові товариства; за рік до такого виду діяльності залучається більше 300 учнів. До створеного районного каталогу наукових робіт за 2015р. внесено 50 досліджень (найбільше - з історії та природничих дисциплін, однак є роботи з психології, соціології, інформатики, астрономії, політології), з них - 38 стали переможцями різних етапів конкурсів.

Щорічний конкурс науково-дослідних робіт районного рівня при МАН, у 2015 р. відбувся за участю 160 учнів 9-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району, з них 42 стали призерами та переможцями. Юні науковці Сокальщини зайняли ІІ місце в рейтингу за кількістю учасників - 42 учасники ІІ етапу (після м. Львів) та ІІІ місце в рейтингу за результатами обласного етапу серед усіх МАН (перше - серед районних (19 місць).

.Щорічно команди юних істориків, фізиків, математиків, біологів, хіміків , географів здобувають призові місця на обласному турнірі юних науковців. Юні мате маки та фізики, історики, географи – призери Всеукраїнського етапу змагань.

Щорічно учні шкіл стають учасниками більше ста різного рівня конкурсів та змагань, які дозволяють виявити учнівські таланти. Тільки за 2014/2015н.р. – це більше 400 перемог обласного та Всеукраїнського рівнів на різного роду заочних та очних конкурсах: перша позиція в області за результатами обласного конкурсу «Новітній інтелект України»; перша позиція в області за результатами екологічних конкурсів (125 призових місць у 2014р); одна з кращих позицій за результатами літературних, мовних, історико-краєзнавчих конкурсів; перша позиція (8 перемог ) в обласному конкурсі «Юний дослідник».

Команда району щорічні призери та переможці обласного чемпіонату гри юних інтелектуалів «Що? Де? Коли?», КВН ЮІР та ЮП.

Спортивно обдаровані учні щорічно здобувають високі нагороди обласного та Всеукраїнського рівнів: в обласному та всеукраїнському етапах етапі спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя»; в змаганнях з футболу «Шкіряний м`яч»; у змаганнях з баскетболу, волейболу обласних ігор школярів Львівщини; у обласних та всеукраїнських змаганнях «Старти надій» та «Козацький гарт». На Всеукраїнських змагання “Старти надій” у МДЦ “Артек” (АР Крим) Львівську область знову представляла Сокальська гімназія, яка посіла 5 місце серед 26 команд з усіх регіонів України та отримала ряд особистих досягнень (Олеся Семенюк стала кращою багатоборкою України. Учні шкіл - фіналісти обласного конкурсу «Олімпійська писанка-2014», змагань “Козацький гарт” та ін...

У ЗНЗ району розвивається шкільний туризм та активно впроваджується військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Як результат роботи - команда, до складу якої увійшли учні Савчинської ЗШ І-ІІІст. та Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст.№2 - ліцей» стала переможцем (2014) та призером (2015) обласного етапу військово-патріотичної гри “Джура” та представляла Львівщину на Всеукраїнському етапі на о. Хортиця.

Вихованці шкіл та позашкільних заходів району є переможцями обласних Всеукраїнських творчих конкурсів «Таланти твої, Україно!», «Сурми звитяги», «Різдвяні канікули», Міжнародного конкурсу «Соняшник»

Обдаровані учні активні у заходах на євроінтеграційну тематику. 15 євроклубів ЗНЗ за більш як 10-ти річну історію здобули ряд обласних перемог, а у 2014р. – це міжнародне визнання (євроклуб «У серці Європи» Сокальської СШ І-ІІІст. №3 взяв участь у Всеукраїнському молодіжному форумі за демократію та права людини, який проходив в Криму та став його призером).

У районі проводиться значна робота з розвитку лідерських якостей обдарованих дітей: розвиваються сучасні і форми учнівського самоврядування ( з 2009 року активно діє регіональний парламент). Протягом року РУП було ініційовано, розроблено та впроваджено ряд суспільно значимих проектів, заходів, акцій: Флешмоб « Ми –за мир!», КВЕСТ « Борці за волю України» до річниці УПА, акція « Ми - за чисте місто!», Акція до Дня боротьби зі СНІДОМ, презентацію відео проектів « Що для мене означає Крути», захід до Дня пам`яті і примирення, запис програми на ТРК «Сокаль» «Революція гідності» та ін..

Учнівські лідери ініціюють та координують ряд проектів. Найбільші з них - міжнародний проект «Дослідження річок» спільно з Коаліцією «Чиста Балтика»; телекомунікаціні проекти «Із воскресінням призабутих свят з бездуховності воскреснемо ми» та «Різдвяний привіт до Євромайдану», соціальний проект «Екологічно чистий населений пункт», «Впровадження сучасних технологій санітарного очищення населених пунктів», телекомунікаційний проект «Християнські цінності та соціальні медіа» ряд освітніх на навчальних проектів.

З метою підтримки та поширення в загальноосвітніх навчальних закладах шкільного самоврядування, створенню учнівських рад організовуються наступні заходи: «Лідер року», « Конкурс проектів», конкурс відеороликів « Вільні від насильства».

Високі результати демонструють вихованці позашкільних закладів. Вихованці СЮТ - переможці Всеукраїнського конкурсу «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» по радіотехніці та автомодельною та призові місця на обласному конкурсі з початкового технічного моделювання. Активними у методичних конкурсах є педагоги СЮТ , які здобули 26 призових місць. Тільки за 2014/15 навчальний рік творчий колектив Сокальського БДЮТ підготував призера міжнародного конкурсу, 12 - всеукраїнських, 30 – обласних. Гуртківці ЦДЮТ м. Великі Мости пишаються перемогою на Міжнародному рівні - 2 призера, на Всеукраїнському конкурсі здобули 4 перемоги, а також - здобули 30 перемог обласного рівня.

Однак існує проблема стимулювання та підтримки обдарованих учнів. Переважно за результатами різноманітних конкурсів учні нагороджуються грамотами, тільки у окремих школах району існують імені стипендії, одноразові премії від благодійників. Дана ділянка роботи є безсистемною, непослідовною, вибірковою.

На засіданні колегії відділу освіти, яка відбулася 24 грудня 2015 року, схвалено програму «Обдаровані діти Сокальщини» (2016-2020 рр). Над програмою працювали методисти Сокальського районного методичного кабінету, керівники та педагоги навчальних закладів. Цей стратегічний документ містить систему заходів та перелік цільових проектів, які повинні забезпечити створення умов для інтелектуального розвитку і творчої самореалізації учнів та вихованців, формування нової сучасної системи роботи з обдарованими дітьми, підвищення у школярів інтересу до знань, наукового пошуку, дослідницької роботи, активізацію співпраці дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів з громадськими організаціями. Перед педагогами району стоять нові завдання щодо модернізації змісту, форм та методів у роботі з обдарованими учнями, надання даній ділянці роботи характеру науковості, інноваційності, починаючи від підвищення професійної майстерності учителя, закінчуючи постійним моніторингом якості навчальних досягнень та особистісного розвитку обдарованих учнів – створення умов для виявлення, розвитку обдарованих дітей.

Однак для реалізації вищеназваної програми необхідно консолідувати зусилля місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, навчальних закладів, установ та організацій у роботі з обдарованими дітьми, створити дієвий механізм стимулювання обдарованих дітей. Про досягнення обдарованих дітей має знати громада. Водночас громада має стимулювати та підтримувати обдарованих дітей.

Необхідність створення районної програми підтримки обдарованої учнівської молоді викликана насамперед:

• відсутністю системної роботи щодо різних форм моральної та матеріальної підтримки обдарованих учнів, підвищення їх соціального статусу;

• відсутністю цільового асигнування щодо забезпечення роботи з обдарованими дітьми.

ІІ. Фінансування Програми та контроль за її виконанням

2.1. Мета Програми полягає у забезпеченні підтримки обдарованої учнівської молоді району через впровадження різних форм морального та матеріального стимулювання; піднесення статусу обдарованої молоді та її наставників.

Відповідно до Закону України «Про державну підтримку обдарованої молоді», державна підтримка обдарованої молоді – це сукупність заходів, що здійснюються органами державної влади та органами місцевого самоврядування у сфері молодіжної політики з метою створення умов, гарантій і стимулів для розкриття творчих здібностей молоді у сфері науки, освіти, культури і мистецтва. Тому, незважаючи на складні політичні та економічні реалії, актуальність вироблення продуктивної освітянської політики щодо створення умов для навчання талановитої молоді є очевидною і має реалізовуватися, в тому числі, і на місцевому рівні.

2.2. Основними завданнями програми є:

- запровадження механізму адресної підтримки обдарованої учнівської молоді та її наставників через щорічні преміювання;

- створення системи виявлення і відбору кращих обдарованих учнів для надання їм соціально – педагогічної та матеріальної підтримки;

- організація системи заходів з популяризації здобутків обдарованих учнів;

- сприяння підвищенню результатів роботи з обдарованими дітьми, соціального статусу обдарованих дітей та їх наставників.

2.3. Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми дасть змогу :

- виробити загальнорайонну систему заходів щодо виявлення і відбору кращих обдарованих учнів на основі комплексного аналізу;

- організувати сучасну систему заходів з популяризації здобутків обдарованих учнів;

- забезпечувати науково – методичний та інформаційний супровід заходів щодо стимулювання обдарованих учнів (розроблення положень про стимулювання) ;

- консолідувати зусилля місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування (в тому числі – в межах територіальних громадських об’єднань), навчальних закладів, установ та організацій з питань підтримки, стимулювання обдарованих учнів;

- підвищити результати роботи з обдарованими дітьми.

3.Управління Програмою та контроль за її виконанням

Фінансування заходів, пов’язаних із впровадженням Програми, має відбуватися за рахунок коштів районного бюджету.

Передбачити в районному бюджеті кошти на фінансування Програми на 2016р. у сумі 27420грн. .

Кошти передбачені програмою перераховуються з районного бюджету на рахунок відділу освіти Сокальської РДА, як головному розпоряднику коштів та виконавця програми.

Виконавець програми несе відповідальність за пильність оформлення розрахункових документів, їх достовірність,своєчасність подання звітності за цільове використання коштів.

Організація виконання Програми покладається на відділ освіти Сокальської РДА, яка надає до районної ради інформацію про хід виконання заходів, передбачених цією Програмою.

ПАСПОРТ

Програми підтримки обдарованої учнівської молоді

у Сокальському районі на 2016р.

1. Назва Програми Програма підтримки обдарованої учнівської молоді у Сокальському районі на 2016р.

2. Дата, номер документа

про затвердження програми рішення Сокальської районної ради Львівської області №79 від 08.04.2016р.

3. Розробник Програми Відділ освіти Сокальської РДА, Сокальський районний методичний кабінет

4. Відповідальний виконавець Програми Відділ освіти Сокальської РДА.

5. Мета Програми забезпечення підтримки обдарованої учнівської молоді Сокальського району через впровадження різних форм морального та матеріального стимулювання; піднесення статусу обдарованої молоді та її наставників.

6. Термін реалізації Програми Лютий 2016р. – грудень 2016р.

7. Етапи фінансування Програми 2016р., травень

8. Прогнозовані обсяги фінансування, у тому числі кошти районного бюджету (тис. грн.)

9. Очікувані результати Програми - виробити загальнорайонну систему заходів щодо виявлення і відбору кращих обдарованих учнів на основі комплексного аналізу;

- запровадити дієвий механізм адресної підтримки обдарованої учнівської молоді через щорічне преміювання;

- організувати сучасну систему заходів з популяризації здобутків обдарованих учнів;

- забезпечувати науково – методичний та інформаційний супровід заходів щодо стимулювання обдарованих учнів (розроблення положень про стимулювання) ;

- консолідувати зусилля місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування (в тому числі – в межах територіальних громадських об’єднань), навчальних закладів, установ та організацій з питань підтримки, стимулювання обдарованих учнів;

- підвищити результати роботи з обдарованими дітьми.

10. Установи, уповноважені здійснювати контроль за виконанням, терміни проведення звітності Відділ освіти Сокальської РДА; січень 2017р.

Керівник програми

Начальник відділу освіти Р.Т. Монастирський

Сокальської РДА

Додаток 1

До Програми підтримки обдарованої

учнівської молоді у

Сокальському районі на 2016р.

Заходи програми

Дата проведення Захід, що планується провести Сума, грн Районні програми

Березень-квітень

2016р. Розробити положення щодо виявлення та преміювання кращих обдарованих учнів. Районна програма «Обдарована дитина Сокальщини. 2016-2020», затверджена колегією відділу освіти 24 грудня 2015р.

Травень-червень

2016р. Проводити щорічні районні свята з відзначення кращих обдарованих учнів району у різних номінаціях, виставки робіт обдарованих учнів. 5000 Районна програма «Обдарована дитина Сокальщини. 2016-2020», затверджена колегією відділу освіти 24 грудня 2015р.

Травень- червень

2016р. Забезпечувати щорічне преміювання кращих обдарованих учнів у семи номінаціях:

1. «Юний науковець року» (3 премії)

2. «Олімпіадник року» (3 премії)

3. «Талант року» (3 премії)

4. «Спортсмен року» (3 премії)

5. «Лідер року (3 премії)

6. «Кращі учнівські колективи» (3 премії)

7. «Особлива обдарована дитина» (для дітей –інвалідів)

3540

3540

3540

3540

3540

3540

1180

Районна програма «Обдарована дитина Сокальщини. 2016-2020», затверджена колегією відділу освіти 24 грудня 2015р..

Разом : 27420

Заступник голови районної ради Василь Бойко

 
« До реєстру документів30.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 17 засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій від 30 січня 2017р.  »»

30.01.2017
 ВИСНОВОК постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій від 30.01.2017року  »»

27.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 11 засідання постійної комісії з питань промисловості, інфраструктури, комунального майна та підприємництва від «26» січня 2017 р.  »»

27.01.2017
 ВИСНОВОК постійної комісії з питань промисловості, інфраструктури, комунального майна та підприємництва 26 січня 2017 р.  »»

25.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 8 засідання постійної комісії з питань освіти, культури, туризму і духовного розвитку від «23» січня 2017р.  »»

25.01.2017
 ВИСНОВКИ постійної комісії з питань освіти, культури, туризму і духовного розвитку від «23» січня 2017р.  »»

25.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 12 засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення від «24» січня 2017р.  »»

25.01.2017
 24 січня 2017 р. ВИСНОВОК постійної комісії з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення  »»

19.01.2017
 Графік проведення засідань постійних депутатських комісій, президії та сесії Сокальської районної ради. XVІ сесія VІІ скликання  »»

19.01.2017
 Графік прийому громадян керівництвом Львівської обласної ради у 2017 році  »»

17.01.2017
 Про скликання чергової XVІ сесії VIІ скликання Сокальської районної ради  »»

17.01.2017
 Про проведення земельних торгів  »»