СОКАЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
XLII сесія VІ__скликання
Р І Ш Е Н Н Я №732
15 жовтня 2015 року м. Сокаль
Про затвердження Програми
розвитку туризму та рекреації
у Сокальському районі Львівської
області на 2015-2020 роки
Відповідно до п. 16 ч. 1 ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні, враховуючи висновки постійних профільних комісій , Сокальська районна рада Львівської області,-
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму розвитку туризму та рекреації у Сокальському районі Львівської області на 2015-2020 роки, що додається.
2. Фінансовому управлінню райдержадміністрації при плануванні показників бюджету передбачати кошти на фінансування Програми розвитку туризму та рекреації у Сокальському районі Львівської області на 2015-2020 роки та здійснювати її поетапне фінансування в 2016-2020 роках.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні профільні комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій та з освіти, культури, туризму та духовного розвитку.
Голова районної ради Ігор Дацюк
Сокальська районна рада Львівської області
Сокальська районна державна адміністрація
«ЗАТВЕРДЖЕНО»: «ПОГОДЖЕНО»:
Рішення сесії Сокальської В.о.голови Сокальської районної районної ради державної адміністрації
№_____ від «_____»_______2015 р. ___________________ А.Василишин
«_____» _____________ 2015 р.
Голова Сокальської районної ради
_____________________ І.Дацюк
ПРОГРАМА
розвитку туризму та рекреації у Сокальському районі Львівської області на 2015-2020 роки
Сокаль
2015 р.
Розділ I
1. Передумови перспективного розвитку туризму
в Сокальському районі
На сучасному етапі туризм набуває масового характеру і стає однією з провідних, високоприбуткових та найбільш динамічних галузей світового господарства. Специфічною рисою туристично-рекреаційної сфери є те, що вона поєднує в собі понад 50 суміжних галузей: культуру, мистецтво, науку, освіту, спорт, готельне господарство, медицину, торгівлю, харчування, транспорт, зв`язок, фінанси, побут, народні промисли, розваги, будівництво, інше. Кожна країна, регіон, місто намагаються пропагувати та популяризувати свою туристичну привабливість. Сучасний туризм функціонує в умовах конкуренції. І для того, щоб туризм став одним із пріоритетних напрямків розвитку економіки і життєдіяльності, необхідна інтеграція зусиль багатьох сфер діяльності та підприємств.
Вплив туризму у світі важко недооцінити, оскільки саме він робить великий внесок у зміцнення контактів і встановлення добрих відносин, поліпшення порозуміння, виступає чинником зміцнення авторитету регіону на вітчизняній на міжнародній арені, вироблення її ідентичності та іміджу, формує національну гідність, удосконалює особистість та суспільство, стимулює розвиток торгівлі, гуманітарних сфер, міжнародного співробітництва, відродження культурної спадщини та традицій, залучає інвестиції, розвиває інфраструктуру тощо.
За прогнозом Всесвітньої туристичної організації, до 2020 року Україна може ввійти в першу двадцятку країн з найбільш популярними напрямами туризму.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.08.13 № 638-р «Про схвалення концепції Державної цільової програми розвитку туризму та курортів на період до 2022 року» туризм визнано як одну з найперспективніших галузей і проголошено пріоритетним напрямом соціально-економічного та культурного розвитку. Роль органів державної влади в цьому механізмі полягає у створенні сприятливих умов для діяльності в туристично-рекреаційній сфері, що створить механізми для інвестування як масштабних, так і невеликих проектів. Нарощування потужностей туристично-рекреаційної інфраструктури за рахунок залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій є одним з пріоритетних напрямків соціально-економічного та культурного розвитку впродовж останніх років. Кошти, які залишає кожен турист, що приїжджає в наш край, є прямою інвестицією в туристично-рекреаційний комплекс.
Сокальщина, як частина Львівської області, яка, водночас є найбільшим туристично - відпочинковим та курортним регіоном Західної України, може стати базою для розвитку найрізноманітніших видів і форм туризму та відпочинку.
Оцінюючи туристично-рекреаційні можливості Сокальщини, можна зробити висновок, що район має передумови для перспективного розвитку культурно-пізнавального, релігійного, мисливського, природничо-пізнавального, водного, сільського, відпочинково-розважального видів туризму.
2. Туристична та рекреаційна привабливість Сокальщини
Сокальщина — це край, де можна пізнати багатовікову архітектурну та культурну спадщину, зачаруватися мальовничими краєвидами, відпочити серед казкової природи, стати учасником відроджених традицій та обрядів поколінь, відчути місцевий колорит та гостинність господарів.
Сокальщина багата на архітектурні, культурні та сакральні пам’ятки Сокаля, Угнова, Тартакова, Варяжа. На території Сокальського району є 137 пам`яток культурної спадщини (20-національного значення). З них : 69 пам`яток архітектури (19-національного значення); 24 пам`ятки історії; 10 пам`яток монументального мистецтва; 33 пам`ятки археології (одна- національного значення); одна пам`ятка науки і техніки.
Значну кількість пам`яток архітектури району складають об`єкти сакральної архітектури. З 25 пам`яток дерев`яної сакральної архітектури: 7- національного, а 18- місцевого значення.
Цей неоціненний скарб походить з давнього минулого. Тут збереглися автентичність, архітектура, мистецтво, храми, традиції і обряди, фольклор.
Значну історичну та туристичну цінність має Державний історико-культурний заповідник в Белзі, місті з тисячолітньою історією, яке є найдавнішим населеним пунктом Львівської області.
Сокальський район завжди вирізнявся прихильністю до дбайливого збереження духовної спадщини, звичаїв, легенд, народних ремесел та фолькльору. Впродовж віків збереглися традиції вишивки, писанкарства, ковальства.
3. Аналіз формування та розвиток
туристично-рекреційної галузі Сокальщини
На Сокальщині склалися переумови для формування і розвитку туристично-рекреаційної галузі. Насамперед — це функціонування Державного історико-культурного заповідника в м.Белзі, міжнародного пункту пропуску “Угринів — Долгобичів”, наявності малих історичних міст України (окрім Белза- Сокаль, Великі Мости, Угнів), вигідне георгафічне розташування, близькість до стратегічної осі Балтика - Чорне море.
Наш край славиться ріками та озерами. Річки Західний Буг, Рата, водосховище в с.Корчів мають можливості для водних видів відпочинку, оздоровлення та туризму. Чарівна природа, зручне прикордонне розташування на нашу думку зумовлює можливість розвитку зеленого туризму в с.Діброва, с.Михайлівка, с.Старгород, с.Гута, с.Теляж, с.Скоморохи, с.Жужеляни, с.Комарів, с.Бендюга, с.Велике, с.Бутини.
4. Мета та стратегічні завдання
Метою Програми є здійснення заходів, спрямованих на розвиток туристичної галузі області, створення конкурентоспроможного на національному та міжнародному ринках туристичного продукту, здатного максимально задовольнити туристичні потреби мешканців краю та її гостей; створення та розвиток матеріально-технічної бази і сучасної інфраструктури туризму, сприятливих умов для залучення інвестицій, ефективного використання природного, історико-культурного та туристично-рекреаційного потенціалу, забезпечення умов для повноцінного функціонування суб’єктів туристичної діяльності; розширення мережі туристично-екскурсійних маршрутів, здійснення системної рекламно-інформаційної діяльності, підтримку в’їзного та внутрішнього туризму, зокрема сільського.
Ця Програма покликана стати концептуальною базою довгострокового розвитку туризму в районі як галузі економіки, важливого засобу культурного та духовного виховання мешканців і гостей краю.
Основною метою Програми є формування туристично-відпочинкового комплексу відповідно до міжнародних вимог, який давав би змогу задовольнити потреби як вітчизняних, так і іноземних туристів. Створення такої системи забезпечить зростання туристичних потоків та коштів, які туристи витрачають під час кожної подорожі, зменшення безробіття, збереження і раціональне використання природно-ресурсного й історико-культурного потенціалу, зацікавить потенційних інвесторів до створення туристичної інфраструктури в регіоні.
Стратегічними завдання Програми є:
1. Формування та утвердження Сокальщини як регіону туристично-рекреаційного значення.
2. Розвиток та вдосконалення туристично-рекреаційної інфраструктури.
3. Створення безпечних умов для туристів.
4. Міжнародне співробітництво та обмін досвідом в сфері туризму.
5. Пріоритетні напрями Програми
1. Створення сприятливих економіко-правових та організаційних умов для залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в туристичну сферу.
2. Утвердження образу Сокальщини як туристичного регіону.
3. Проведення інформаційно-рекламної роботи щодо популяризації та пропаганди туристичного потенціалу Сокальщини.
4. Створення конкурентоспроможного туристичного продукту.
5. Створення єдиної інформаційно-туристичної інфраструктури.
6. Сприяння розвиткові перспективних форм туризму (зелений туризм, активні види відпочинку) з урахуванням необхідності забезпечення ефективного природокористування та охорони навколишнього середовища.
7. Забезпечення раціонального й ефективного використання природних рекреаційних, історико-культурних ресурсів, відновлення архітектурних та етнічних пам’яток.
8. Активізація міжнародної співпраці у сфері туризму.
9. Створення цікавих конкурентоспроможних туристичних продуктів.
10. Забезпечення галузі кваліфікованими кадрами.
11. Налагодження міжгалузевого та міжнародного партнерства.
Пріоритетні напрями та заходи Програми розвитку туризму та рекреації у Cокальському районі Львівської області на 2015 − 2020 роки у Додатку 1 до Програми
Додаток 1 до Програми розвитку туризму та рекреації у
Cокальському районі Львівської області на 2015 − 2020 роки
Пріоритетні напрями та заходи
Програми розвитку туризму та рекреації у Cокальському районі Львівської області на 2015 − 2020 роки
1. Формування та адміністрування туристично- рекреаційного потенціалу Сокальського району
№
з/п Назва напряму
діяльності
(пріоритетні напрями) Перелік заходів Програми Тер
мін
вико
нання заходу Відповідальні виконавці Джерела фінансування *Витрати
(у межах затверджених кошторисних призначень) Обґрунтування заходу та очікуваний результат
2014 2015 2016
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1.1 Аудит наявних туристичних ресурсів Проведення інвентаризації об’єктів туристично-рекреаційної сфери Сокальщини, створення та ведення районного реєстру рекреаційних ресурсів 2016 Відділ культури та туризму райдержадміністрації
Міські,селищні,сільські ради Туристично-рекреаційна база буде узагальнена в єдиний районний туристичний реєстр суб’єктів та об’єктів туристичної зацікавленості
Проведення досліджень та розробка пропозицій щодо розвитку об’єктів туристичного призначення (об’єктів туризму,рекреаційних зон та ін.) 2015-2016
Відділ культури та туризму райдержадміністрації
Міські,селищні,сільські ради
Дослідження здійснюється для визначення наявних проблем та перспективи розвитку того чи іншого виду туризму на певній території
Інвентаризація охоронних природних зон для розвитку екологічного (зеленого) туризму 2015 Відділ архітектури та містобудування райдержадміністрації З метою розвитку в’їздного туризму на територію Сокальського району мисливства та рибальства , а також можливості створення відпочинкових зон .
1.2 Координація дій державних органів,органів місцевого самоврядування громадських організацій та бізнесу. Організація та проведення науково-практичних конференцій, круглих столів, презентацій тощо з питань туризму та рекреації з представниками туристичної індустрії. 2015-2020 Відділ культури та туризму райдержадміністрації
Сокальська районна рада
Громадські організації Використання позитивного вітчизняного та міжнародного досвіду розвитку туристичної галузі . Підвищення підприємницької свідомості громадян щодо перспектив туризму. Залучення сільських громад до розвитку зеленого туризму на території Сокальського району.
1.3 Популяризація культурного надбання району через організацію тематичних екскурсій серед дітей шкільного віку, молоді та діючі громадські організації. 2015-2020 Відділ культури та туризму райдержадміністрації
ДІКЗ у місті Белзі
Відділ освіти Організація планових екскурсій шкільної молоді. Розширення співпраці з громадськими організаціями району .
2. Розвиток та вдосконалення туристично-рекреаційної інфраструктури .Інвестиційна діяльність.
2.1 Інформаційна інфраструктура Створення пунктів туристичної інформації у місті Сокаль,Белз,Угнів,Великі Мости. 2016-2017 Сокальська міська рада
ДІКЗ у м.Белзі
Угнівська міська рада
Великомостівська міська рада Для забезпечення комфортного перебування в’їздного туриста пропонується створити пункти з набором інформаційних послуг.
Визначення та створення місць паркування, стоянок і зупинок туристично-екскурсійного транспорту та їх облаштування відповідними інформаційними знаками. 2016 Міські,селищні,сільські ради Облаштування автомобільних стоянок у місті Белзі, Угнові,Сокалі,Великих Мостах, Варяжі.
Розробка схеми-мережі придорожнього сервісу для туриста 2016 Районний відділ архітектри та містобудування Визначення можливостей створення мережі кемпінгів та мотелів на території району
Облаштування оглядових майданчиків 2015-2020 Сокальська міська рада
ДІКЗ у місті Белзі
Угнівська міська рада 1. Оглядовий майданчик Ратуша місто Сокаль.
2.Оглядовий майданчик Ратуша місто Белз
3. Оглядовий майданчик місто Угнів
2.2 Вивчення інвестиційно- привабливих об’єктів та надання консультативно- методичної допомоги в реалізації пріоритетних проектів за участю вітчизняного та іноземного капіталу. Рекомендувати Сокальській міській раді, Белзькій міській раді, Угнівській міській раді, Великомостівській міській раді, Домашівській, Жужелянській, Варязькій, Савчинській, Тартаківській сільським радам визначити перелік інветиційно-привабливих об’єктів для галузі туризму. 2016 Сокальська міська рада
Белзька міська рада
Угнівська міська рада
Домішівська сільська рада
Жужелянська сільська рада
Варязька сільська рада
Савчинська сільська рада
Тартаківська сільська рада Створить сприятливі умови для залучення вітчизняних та зарубіжних інвестицій галузі туризму до місцевих бюджетів.
2.3. Охорона культурної спадщини Паспортизація та облік об’єктів культурної спадщини. 2015-2020 Відділ культури та туризму райдержадміністрації
ДІКЗ у місті Белзі Облік нововиявлених пам’яток охорони культурної спадщини. Занесення в реєстри цінних об’єктів історії, культури та мистецтва району.
Залучення наукових організацій в галузі культурної спадщини для визначення стану збереження пам’яток . 2015-2020 Відділ культури та туризму райдержадміністрації
Наукове провадження заходів по охороні культурної спадщини.
Інвентаризація робіт на пам’ятках культурної спадщини району 2016-2020 Відділ Держархбудконтролю Створення переліку заходів по необхідних роботах на пам’ятках архітектури та визначення переліку їх для необхідного рятування.
Реставрація пам’яток місцевого значення 2015-2020 Районний відділ архітектри та містобудування
Міські,селищна,сільські ради Виконання реставраційних робіт на пам’ятках архітектури.
2.4 Підтримання чистоти та порядку на туристичних обєктах Ініціювання та сприяння у проведенні екологічних акцій 2015-2020 Органи місцевого самоврядування Підтримання належного рівня чистоти на туристичних об’єктах району.
3. Розвиток пріоритетних напрямків туризму
3.1 Культурно-пізнавальний
(історичний)
туризм
Створення районного каталогу екскурсійних маршрутів та Розроблення нових туристичних маршрутів 2015-2016 Відділ культури та туризму райдержадміністрації
ДІКЗ у м.Белзі
Громадські організації
Органи місцевого самоврядування Створення чіткого переліку існуючих туристичних маршрутів з їх описом. Охоплення існуючих привабливих об’єктів та створення програм перебування на території туристичної зони.
3.2 Релігійний туризм Ініціювання створення християнського паломницького центру місто Белз урочище „Замочок” 2016 ДІКЗ у місті Белзі Наявність копії Чудотворної Ікони, стації з Хресною дорогою. Популяризація історії.
3.3 Екологічний (зелений) Облаштування місць відпочинку в екологічно привабливих зонах 2016-2020 Органи місцевого самоврядування Створення органами самоврядування району на їх території рекраційно- відпочинкових зон в місцях придатних для розвитку туризму.
3.4. Атракційний туризм - Фестивалі :
1.Міжрегіональний фестиваль дитячої пісенної творчості „Мамині зіроньки” 2015-2020 Відділ культури та туризму райдержадміністрації
Щорічні дійства , що відбуваються у Сокальському районі.
2.Фестиваль хореографічного мистецтва „Свитязівські притупи”
3.Міжнародний фольклорний фестиваль „Белзька брама”
Організація та проведення виставки-ярмарку
Організація спортивних змагань
Відзначення ювілейних історичних дат видатних осіб району ,пам’яток культурної спадщини та визначних подій. 2015-2020 Відділ культури та туризму райдержадміністрації Пропагування історії рідного краю.
- Міжнародний сплив на байдарках по річці Західний Буг 2015-2020 Щорічно у липня місяці за участю міжнародних учасників . Стартує у містах Великі Мости, Белз,Сокаль
3.5 Спортивний туризм Вело- та пішохідний туризм 2015-2020 Відділ культури та туризму райдержадміністрації
Громадські організації Розробка та маркування вело маршрутів та пішохідних маршрутів району. Створення та пропагування пішохідних турів. Прокладення вело та пішохідних доріжок в населених пунктах району.
4. Транскордонна співпраця
4.1 Транскордонні Польсько- Українські Дні Добросусідства 1.Традиційні транскордонні урочистості з нагоди Празника Успіня Пресвятої Богородиці в Корчмині (Люблінське воєводство,Республіка Польща- Стаївка Сокальський район Львівська область
Україна) 2015-2020 Відділ культури та туризму райдержадміністрації
Корчівська сільська рада Поглиблення транскордонної співпраці з партнерами , обмін досвідом, розширення зв’язків, обмін культурними надбаннями народів.
4.2 Участь у міжнародних програмах розвитку туризму Активізація органів місцевого самоврядування до участі у міжнародному партнерстві. 2016-2020 Районна рада
Відділ культури та туризму райдержадміністрації
Органи місцевого самоврядування Поглиблення міжнародної співпраці для участі у міжнародних грантових програмах.
Залучення грантових іноземних інвестицій для розвитку туризму у Сокальському районі 2016-2020 Районна рада
Відділ культури та туризму райдержадміністрації
Органи місцевого самоврядування Виконання існуючих грантових проектів та пошук нових пропозицій іноземних фондів та грантодавців.
5. Маркетингова та рекламно-інформаційна діяльність
5.1 Розробка плану-схеми рекреаційних та пішохідних зон і пов’язаних з ними туристичних маршрутів
Організація стендів з загальнорайонною маршрутно- картографічною та туристичною інформацією на державній та іноземних мовах 2017 Відділ культури та туризму райдержадміністрації Для забезпечення поінформованості в’їздного туриста про важливі туристичні об’єкти району.
Виготовити та встановити туристичні вказівними та інформаційні щити в місцях масового перебування туристів 2017-2020 Відділ культури та туризму райдержадміністрації Для наглядного ознайомлення з туристичним об’єктом .
5.2 Організація створення видання, придбання та розповсюдження поліграфічної рекламно-інформаційної продукції туристичних можливостей у Сокальському районі Створення та видання „Календаря подій” та його просування у Інтернет- ресурсах туристичних порталів 2017-2020 Відділ культури та туризму райдержадміністрації „Календар подій” забезпечить обізнаність громадськості про заплановані події, акції, що повинно призвести до збільшення відвідуваності заходів.
Організація та видання інформаційно-статистичного бюлетеню „Туристична Сокальщина” 2017-2020 Відділ культури та туризму райдержадміністрації „Туристична Сокальщина” повинна забезпечити поінформованість туриста та підприємств туристичної індустрії, інвесторів про стан та розвиток даної галузі економіки в районі.
5.3 Організація створення сувенірної продукції Виготовлення сувенірної продукції з логотипами району, місцевостей. 2016-2020 Відділ культури та туризму райдержадміністрації
Представники туристичного бізнесу Розвиток кераміки,вишивки, писанкарства, бісеру та інших видів мистецтва. Розвиток інших супутніх сувенірних промислів.
5.4 Організація реклами туристичних можливостей Сокальського району в засобах масової інформації та на зовнішніх носіях
Створення Інтернет-сторінки „Туризм у Сокальському районі” 2016 Відділ культури та туризму райдержадміністрації Забезпечить інформацію про туристичні привабливості району.
Просування туристичних можливостей Сокальського району в Інтернет-ресурсах та зовнішніх туристичних національних та закордонних представниках туристичного бізнесу. 2015-2020 Відділ культури та туризму райдержадміністрації
Представники туристичного бізнесу Забезпечить просування туристичних продуктів .
5.5 Розширення мережі дії проекту „Туристичні марки” Випуск та розповсюдження туристичних марок пам’яток національного значення Сокальського району 2016-2020 Відділ культури та туризму райдержадміністрації Залучить додаткову кількість туристів
Заступник голови районної ради Володимир Чуб
|