Про район :: Історія

28.04.2019

Владика очолив Великодню Літургію у Сокалі

Преосвященнійший Владика Михаїл Колтун у співслужінні духовенства храму 28 квітня звершив святкову Божественну літургію у катедральному храмі свв. ап. Петра і Павла у м. Сокалі.

У своїй великодній проповіді Владика Михаїл привітав всіх вірних з найбільшою радістю, торжеством всіх торжеств - Воскресінням Христовим!

Після заамвонної молитви єпископ освятив Пасхальний хліб – Артос, а по закінченні богослужіння, єпископ привітав присутніх зі світлим празником Христового Воскресіння.

Святкове богослужіння завершилося хресним ходом навколо Кафедрального храму під час якого Владика освятив паски та іншу поживу принесену до храму.  

Про район :: Історія

10.02.2019

«Хори ангельські співають»

9 лютого у Сокалі відбувся V фестиваль дитячих і молодіжних колективів Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ «Хори ангельські співають». Після Служби Божої у Катедральному соборі св. Апостолів Петра і Павла учасники фестивалю урочистою ходою пройшли вулицями міста до районного Народного Дому, де й проходив захід. Понад 20 церковних хорів з усієї єпархії прославляли колядою Ісуса Христа. Учасників фестивалю привітали організатори свята - сотрудник Катедрального собору св. Апостолів Петра і Павла о.Ярослав Валюх та голова Катехитичної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії о. Михайло Микита.  

Про район :: Історія

30.01.2019

Релігійні громади УПЦ МП на Сокальщині переходять під юрисдикцію Православної Церкви України

Повідомляємо, що релігійні громади УПЦ Московського патріархату на Сокальщині переходять під юрисдикцію Православної Церкви України. Згідно протоколів зборів громади до Православної Церкви України долучились наступні релігійні громади: релігійна громада Св. Покрови с. Свитязів, релігійна громада Христового Воздвиження с. Стенятин, релігійна громада Св. Трійці с. Шпиколоси. Загалом дев`ять релігійних громад на Сокальщині, про які повідомлялось раніше, станом на 30 січня 2019року заявили про зміну юрисдикційного підпорядкування та перейшли до Православної Церкви України.  

Про район :: Історія

23.01.2019

Громади УПЦ на Сокальщині продовжують переходити до складу канонічної Православної Церкви України

Повідомляємо, що релігійна громада УПЦ Московського патріархату св. Покрови с. Піддубне Сокальського району згідно рішення загальних парафіяльних зборів змінила церковну юрисдикцію та приєдналась до Православної Церкви України. Вітаємо громаду та її настоятеля який підтримує рішення громади!  

Про район :: Історія

23.01.2019

Громада с.Михайлівка приєдналась до ПЦУ

Громадськість Сокальщини вітає релігійну громаду Св. Михаїла с. Михайлівка Сокальського району, яка на загально парафіяльних зборах одноголосним рішенням проголосувала за вихід з адміністративно-церковного підпорядкування УПЦ Московського патріархату та приєднатись до Православної Церкви України.  

Про район :: Історія

22.01.2019

Релігійна громада с.Корчів приєдналась до ПЦУ

Ще одна громада УПЦ Московського патріархату на Сокальщині приєдналась до Православної Церкви України згідно рішенням загальних парафіяльних зборів релігійної громади УПЦ МП Св. Безсребреників Косми і Дем`яна в с.Корчів, Сокальського району, Львівської області. Ініціативу громади підтримав священнослужитель протоієрей Б. Паращак. Громадськість Сокальщини вітає о. Б. Паращака та мешканців с. Корчів за правильне рішення!!  

Про район :: Історія

12.07.2018

Хіротонія Єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії відбулася у Сокалі

Сьогодні, 12 липня, під час Архиєрейської Божественної Літургії з нагоди престольного свята катедрального собору Святих Верховних апостолів Петра і Павла у Сокалі, відбулася Архиєрейська хіротонія новопризначеного Єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії о. Петра Лози. Головним святителем був Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, а співсвятителями – владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, та владика Михайло (Колтун), Єпарх Сокальсько-Жовківський.

На хіротонії були присутні голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай, міський голова Вадим Кондратюк, багато духовенства, владик, жителі Сокальщини.  

Про район :: Історія

27.05.2018

У Сокалі перебуває Зарваницька ікона Божої Матері

З 27 травня до 3 червня у храмі св.ап.Петра і Павла перебуватиме чудотворна ікона Зарваницької Божої Матері.

27 травня священики Ярослав Валюх, Андрій Дутчак, Михайло Ментух та Павла Репела відправили молебень та початок Дев`ятниці. Упродовж наступних днів молебні перед іконою служитимуться щовечора о 18:00 год.  

Про район :: Історія

28.04.2018

У Цеблові вшанували отця Кирила Селецького

28 квітня у с.Цеблів Сокальського району відбулися урочистості з нагоди 100-річчя від дня смерті отця Кирила Селецького. Розпочалися вони Архиєрейською літургією в церкві Безсрібників Косми і Дем’яна, яку відслужив Владика Михаїл Колтун та священники Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ на прославу ревного душпастиря і засновника згромаджень. Далі відбулося урочисте відкриття меморіального музею отця Кирила Селецького у матерному домі сестер святого Йосафата Обручника у с.Цеблів та молебень на місці його поховання у с.Жужеляни.

У заходах взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай, Владика Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Михаїл Колтун, священнослужителі, сестри-служебниці, представники ЗМІ, молодь та громада навколишніх сіл.

Довідка: Кири́ло Селе́цький (29 березня 1835, Підбуж — 28 квітня 1918, Жужеляни) — український греко-католицький священик, письменник, публіцист, активний громадський діяч. Служив у Перемиській Єпархії УГКЦ, співзасновник першого жіночого апостольського монашого згромадження в Галичині - Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії в с.Жужіль (1892), та засновник Згромадження Сестер св. Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії в с.Цеблів (1898).

Засновник першої захоронки для дітей в Галичині в Жужелю Сокальського повіту в 1893 р. Написав першу читанку для українських родин у 1868 р. «Своя Хата». Переклав на українську мову катехизм. Тісно співпрацював із товариством «Просвіта», для якого написав ряд своїх творів.  

Про район :: Історія

11.03.2018

Вулицями Сокаля пройшла Хресна дорога

Щороку, в Хрестопоклінну неділю, вулицями Сокаля проходить Хресна дорога. 11 березня біля кафедрального собору св. ап. Петра і Павла зібралися сотні сокальчан, щоб пройти Хресний шлях Ісуса Христа. У спільній ході взяли участь голова райдержадміністрації Роман Токай, заступник голови РДА Микола Поліщук, заступник голови районної ради Василь Бойко, міський голова Вадим Кондратюк, керівники структурних підрозділів РДА. Люди проходили від стації до стації, на кожній з яких священники виголошували промови, хлопчики несли іконки, на яких зображена Хресна дорога Ісуса Христа, а Хрест Господній по черзі брали на рамена священики, молодь, працівники райдержадміністрації, культури, міської ради, батьки загиблих Героїв, діти, працівники охорони здоров`я, парафіяни. По закінченні Хресної ходи кожен поніс у свої домівки частинку страждань Господніх, які в скорому часі будуть винагородженні світлою радістю у час Воскресіння Христового.  

Про район :: Історія

22.05.2017

Відбулося святкування ювілею церкви Святого Миколая

22 травня у м.Сокалі відбулося відзначення 500-річного ювілею церкви Святого Миколая. Розпочалося воно водосвятним молебнем. Святкову Службу Божу очолив глава Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП Митрополит Димитрій. Опісля відбулося освячення новозбудованої каплички та архиєрей роздав своє благословeння усім вірним. У святкуванні взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Ірина Задолинна, голова районної ради Микола Пасько, депутати районної ради, священнослужителі УПЦ КП та інших конфесій з району та області, парафіяни. Біля храму пройшла виставка писанок, а також робіт відомого сокальського митця Анатолія Покотюка.

Довідка: церква Святого Миколая, збудована в першій половині XVI століття, є найстарішим храмом міста. Вона знаходиться на території міського парку на березі Західного Бугу. Церкву вважають колискою Унії православної церкви з Римом. Саме в Миколаївському храмі у 1594 році відбулася нарада православних українських священиків в присутності перемишльського єпископа Михайла Копистинського щодо можливості об`єднання з римо-католицькою церквою).  

Про район :: Історія

30.08.2016

Молодь здійснила прощу до місця поховання отця Кирила Селецького

29 серпня шкільна молодь Бродівського, Буського, Радехівського і Кам’янко-Бузького районів здійснила прощу до місця поховання Слуги Божого о. Кирила Селецького в с. Жужеляни Сокальського району.

Захід відбувся з ініціативи Сокальсько-Жовківської єпархії у співпраці з районними відділами освіти та деканатами.

У парафіяльному храмі Воскресіння Господнього с.Жужеляни відбулася урочиста Божественна Літургія, яку відслужив Єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Владика Михаїл Колтун. Владика та голова Сокальської райдержадміністрації Олег Пелих привітали молодь. Опісля прочани попрямували до могили о. Кирила та помолилися Панахиду. Далі біля храму відбулася відпочинково-пізнавальна програма для молоді.

Проща проводилася з метою поширення слави святості о. Кирила Селецького та пізнання його діяльності.

Перша така проща, за участю молоді Жовківщини та Сокальщини, відбулася 13 червня цього року.  

Про район :: Історія

03.04.2016

Вулицями Сокаля пройшла Хресна дорога

Щороку, в Хрестопоклінну неділю, вулицями Сокаля проходить Хресна дорога. 3 квітня біля кафедрального собору св. ап. Петра і Павла зібралися сотні сокальчан, щоб пройти Хресний шлях Ісуса Христа. У спільній ході взяли участь голова райдержадміністрації Олег Пелих, заступник голови районної ради Василь Бойко, міський голова Вадим Кондратюк, керівники структурних підрозділів РДА. Люди проходили від стації до стації, на кожній з яких священники виголошували промови, хлопчики несли іконки, на яких зображена Хресна дорога Ісуса Христа, а Хрест Господній по черзі брали на рамена священики, молодь, працівники райдержадміністрації, культури, міської ради, батьки загиблих Героїв, діти, працівники охорони здоров`я, парафіяни. По закінченні Хресної ходи кожен поніс у свої домівки частинку страждань Господніх, які в скорому часі будуть винагородженні світлою радістю у час Воскресіння Христового.  

Про район :: Історія

29.05.2015

30 – 31 травня 2015 року Сокальсько-Жовківська єпархія відзначатиме 425-ту річницю проведення Синоду українських єпископів, який започаткував відновлення єдності Української Церкви з Римським апостольським престолом. Цей Синод відбувся у 1590-му році в місті Белз. З цієї нагоди 30 травня тут відбудеться конференція, присвячена даній тематиці, організована Державним історико-культурним заповідником м.Белз, а 31 травня о 12:00 год. – Архиєрейська Літургія у храмі св. Миколая та урочиста академія. У заходах візьме участь голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко.  

Про район :: Історія

07.04.2015

7 квітня голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко взяв участь в освяченні наріжного каменя під будівництво храму УГКЦ Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Сокалі. Владика Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїл Колтун відслужив Архієрейську Службу Божу та освятив камінь. В урочистостях взяли участь священнослужителі, представники районної та міської влади, парафіяни.14.08.2019
 Володимир Зеленський проведе переговори з Прем’єр-міністром Ізраїлю  »»

14.08.2019
 Сокальська райдержадміністрація інформує  »»

14.08.2019
 В області відбудеться міжнародний круглий стіл «20 років співпраці ГО «ДОРОГА»-Фонд ім.Стефана Баторого. Україна-Польща»  »»

14.08.2019
 На Львівщині зменшилась кількість захворюваності на туберкульоз  »»

14.08.2019
 Нарахування за податок на прибуток зросли на 106 млн грн  »»

14.08.2019
 Ветеринарів привітали із професійним святом  »»

14.08.2019
 Підприємців Львівщини запрошують взяти участь в ділових переговорах з чеськими компаніями  »»

14.08.2019
 Створено ініціативну групу з підготовки та проведення установчих зборів   »»

13.08.2019
 Президент спростив процедуру набуття громадянства України для окремих категорій громадян РФ  »»

13.08.2019
 Відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини   »»

13.08.2019
 Для збереження доріг на Львівщині вживатимуть додаткових заходів (+аудіо)  »»

13.08.2019
 У Львівській ОДА планують напрацювати план заходів щодо протидії контрабанді (+аудіо)  »»