Про раду :: Депутатський корпус

08.07.2019

~1~ФОПам про ЄСВ

Зі своєї заробітної плати кожен українець сплачує одразу три податки: єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. На відміну від деяких країн, в Україні ці податки сплачуються не особисто громадянином, а автоматично перераховуються роботодавцем, тож на руки ми отримуємо чисту зарплату, вже оподатковану. А ось якщо ви маєте до того ж власну справу, з якої отримуєте прибуток, – скільки податків маєте платити?

Щодо ЄСВ, то щомісяця із зарплати забирають 22 відсотки, які відраховують до декількох фондів: пенсійного, до фондів страхування на випадок безробіття, із тимчасової втрати працездатності, від нещасних випадків на виробництві. Наразі українець, який, наприклад, має основну роботу та власну справу, має сплачувати ЄСВ двічі: і як найманий працівник, і як фізична особа-підприємець. Таке сумісництво породжує по суті подвійне оподаткування, хоча сам принцип підприємницької діяльності передбачає, що особа працює «на свій страх і ризик», без гарантованих доходів і соціальних оплат, але з перспективою заробити більше, ніж найманий працівник.

У 2017 році скасоване право не сплачувати єдиний соціальний внесок у разі, якщо підприємець не отримує дохід у поточному місяці. Тобто єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від того, чи здійснювалась підприємницька діяльність або ні (так званий ЄСВ для «сплячих» ФОП), включаючи працюючих на сезон або нерегулярно, а також у випадках відпустки та/або хвороби. Це призвело до податкового навантаження на фізичних осіб-підприємців.

Як наслідок у Сокальському районі налічується 559 фізичних осіб – підприємців за якими числиться заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на загальну суму 6568,5 тис.грн. Тому просимо підприємців, які припинили діяльність у 2017 році, та не знялися з реєстрації, звернутися до органів фіскальної служби та до державного реєстратора.

Управління соціального захисту населення Сокальської РДА  

Про раду :: Депутатський корпус

19.06.2019

Надійшла субвенція з державного бюджету на виплату всіх видів соціальних допомог

За інформацією управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації за червень 2019 року надійшла субвенція з державного бюджету на виплату всіх видів соціальних допомог І траншу в розмірі 11,6 млн. грн., яка перерахована на особові рахунки банківських установ та підприємства поштового зв’язку 7289 отримувачів соціальних виплат.  

Про раду :: Депутатський корпус

14.06.2019

Відповідальність за незаконне отримання соціальних виплат

Усі державні соціальні допомоги виплачуються за кошти Державного бюджету України, який наповнюється з податків громадян, які офіційно працюють на теренах нашої держави.

Сім’ї, члени яких нелегально працюють за кордоном, не можуть претендувати на державну соціальну підтримку, яка передбачена Законами України, а саме: житлову субсидію, соціальну допомогу, компенсаційні виплати. Обов’язковою умовою одержання зазначених виплат є перебування на території України.

Управління соціального захисту населення Сокальської РДА здійснюються перевірки на предмет виїзду та тривалого перебування за кордоном одержувачів державних допомог. Якщо одержувач державних соціальних виплат тривалий час перебуває за кордоном – вказані виплати припиняються та скасовуються.

Інформація про неофіційне працевлаштування за кордоном є вагомою підставою для повернення одержаних державних соціальних виплат.  

Про раду :: Депутатський корпус

20.05.2019

Тривале перебування за кордоном призводить до припинення соціальних виплат!

Обов’язковими умовами одержання соціальних виплат, які виплачуються за рахунок коштів державного бюджету України, є умова перебування отримувачів таких виплат на території України.

Управлінням соціального захисту населення здійснюються перевірки на предмет виїзду та тривалого перебування за кордоном одержувачів державних допомог, скеровуються запити в Державну прикордонну службу України. Якщо одержувач державних соціальних виплат тривалий час перебуває та неофіційно працевлаштований за кордоном – вказані виплати припиняються та скасовуються.

Для попередження випадків нераціонального витрачення бюджетних коштів просимо осіб, які перебувають на обліку в управління соціального захисту населення Сокальської РДА та отримують державні соціальні виплати завчасно інформувати про факти, які впливають на отримання допомог, в тому числі щодо виїзду ними чи членами їхніх сімей за кордон (на тривале перебування).  

Про раду :: Депутатський корпус

03.05.2019

Трудовий стаж та сплата єдиного соціального внеску роботодавцями

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

Це означає, що розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.

Законом України «Про державний бюджет України на 2019 рік» розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі з 1 січня 2019 року встановлено в сумі 4173 гривень.

Мінімальний страховий внесок для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлено 22% від мінімальної заробітної плати. У 2019 році абсолютна величина цього складає 918,06 грн.

Згідно з чинним законодавством зарахування страхового стажу для застрахованих осіб в 2019 році буде залежати від сплати роботодавцями саме страхового внеску не менше ніж мінімальний, тобто 918,06 грн.

Якщо працівнику нараховано заробітну плату меншу мінімальної та здійснено нарахування єдиного соціального внеску із суми різниці між мінімальною заробітною платою та фактично нарахованою, страховий стаж для обчислення пенсії розраховуватиметься з врахуванням сплати внеску від фактично нарахованої (заробленої працівником) заробітної плати.

Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в “конвертах”. Протягом І кварталу 2019 року у Сокальському районі налічується 25 суб’єктів господарювання, які нараховують заробітну плату, в середньому по підприємстві, менше мінімальної.

Погодившись на одержання зарплати в “конвертах”, громадяни свідомо обкрадають самі себе. Бо лише офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним. Працівники повинні знати й відстоювати свої права, вимагати від роботодавця офіційного оформлення на роботу та сплати внесків до Пенсійного фонду з повної суми заробітку.

Легалізація тіньових заробітних плат забезпечить пристойне проживання людей та отримання достойної пенсії в похилому віці. Тому звертаємося до керівників підприємств та приватних підприємців, проявіть свою громадську позицію і легалізуйте заробітну плату своїх працівників, не позбавляйте їх належного соціального захисту.  

Про раду :: Депутатський корпус

26.04.2019

РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ДИТЯЧОГО ЦЕРЕБРАЛЬНОГО ПАРАЛІЧУ.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 року №309 "Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу" запроваджено новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом "гроші ходять за людино", що дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

З більш детальною інформацією, щодо реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу можна ознайомитися на сайті Мінсоцполітики за посиланням:https://www.msp.gov.ua/…/reabilitaciya-ditey-z-invalidnisty….

А також для отримання більш детальної інформації звертатися в управління соціального захисту населення Сокальської районної державної адміністрації за адресою: м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 11 (кабінет № 3), або за телефоном 7-20-67.  

Про раду :: Депутатський корпус

26.04.2019

Надійшла субвенція з державного бюджету на виплату всіх видів соціальних допомог

За інформацією управління соціального захисту населення Сокальської районної державної адміністрації за квітень 2019 року надійшла субвенція з державного бюджету на виплату всіх видів соціальних допомог ІI траншу в розмірі 0,8 млн. грн., яка перерахована на особові рахунки банківських установ та підприємства поштового зв»язку 214 отримувачів соціальних виплат.  

Про раду :: Депутатський корпус

16.04.2019

Отримуй державні соціальні виплати відповідально

На сьогодні досить вагома кількість людей отримують соціальну підтримку від держави шляхом одержання житлових субсидій, соціальних виплат та компенсацій. Метою такої підтримки є фінансове забезпечення соціально незахищених верств населення.

Проте, як свідчить практика, є непоодинокі випадки, коли особа користується державною соціальною підтримкою, компенсаціями, отримує субсидію та інші державні соціальні виплати і водночас працює тривалий час за кордоном та не декларує отримані доходи.

Усі  державні соціальні допомоги виплачуються за кошти Державного бюджету України, який наповнюється з податків громадян, які офіційно працюють на теренах нашої держави.

Органами соціального захисту населення здійснюються перевірки на предмет  виїзду та тривалого перебування за кордоном  одержувачів державних допомог. Якщо одержувач державних соціальних виплат тривалий час перебуває за кордоном – вказані виплати припиняються та скасовуються.

Тому, усім одержувачам державних соціальних допомог варто знати, що будь-яка інформація про неофіційне працевлаштування за кордоном є вагомою підставою для повернення одержаних державних соціальних виплат  

Про раду :: Депутатський корпус

12.04.2019

Надійшла субвенція з державного бюджету на виплату всіх видів соціальних допомог

За інформацією управління соціального захисту населення Сокальської районної державної адміністрації за квітень 2019 року надійшла субвенція з державного бюджету на виплату всіх видів соціальних допомог І траншу в розмірі 10,3 млн. грн., яка перерахована на особові рахунки банківських установ та підприємства поштового зв»язку 7138 отримувача соціальних виплат.  

Про раду :: Депутатський корпус

10.04.2019

Виплата ветеранам війни

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2019 року №237 «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”» управлінням соціального захисту населення Сокальської РДА проводиться виплата щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни.

Згідно з прийнятим Урядом рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни у 2019 році отримають у Сокальському районі у таких розмірах:

1)особи з інвалідністю внаслідок війни I групи –- 3 850 гривень - 32 особи;

2)особи з інвалідністю внаслідок війни II групи –3400 гривень -25 осіб;

3)особи з інвалідністю внаслідок війни III групи - 2950 гривень – 38 осіб;

4) учасники бойових дій – 1295 гривень- 948 осіб;

5) члени сімей загиблих(померлих) ветеранів війни– 840 гривень- 175 особи;

6) учасники війни – 530 гривень- 2007 осіб.

Загальна кількість ветеранів війни становить 3225 осіб, в тому числі 734 особи, які мають статус, осіб з інвалідністю внаслідок війни 1,2,3 груп в зоні АТО, учасників бойових дій в зоні АТО та членів сімей загиблих в зоні АТО. .

Виплата грошової допомоги буде проведена кожному ветерану війни відділеннями поштового зв’язку за місцем проживання одержувачів та через установи уповноважених банків .

Щорічна виплата буде тривати до 30 вересня 2019 року.

За додатковою інформацією звертатися за адресою:,

вул.Героїв УПА ,11, м.Сокаль, каб №22,

управління соціального захисту населення Сокальської РДА,

контактний телефон 7 20 66.  

Про раду :: Депутатський корпус

04.04.2019

В районі реалізується механізм виплати житлових субсидій у грошовій формі

3 квітня в управлінні соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації відбулася нарада щодо забезпечення соціального захисту населення, належної практичної реалізації механізму виплати житлових субсидій у грошовій та готівковій формі у лютому-квітні 2019 року та своєчасної оплати споживачами житлово-комунальних послуг. У нараді взяли участь начальник УСЗН Володимир Огінський, начальник Сокальського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) ГУ ПФУ Ярослава Олейнікова, начальник Центрального відділення поштового зв’язку м. Сокаль Зоряна Янюк; керуючий ТВБВ №10013/0257 м. Сокаль Світлана Ксьонжик та інші.

В ході наради обговорювалось питання про виплату житлових субсидій у грошовій та готівковій формі, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України №1176 від 27.12.2018р. та №62 від 06.02.2019р.

У Сокальському районі у березні виплачено готівкою субсидії за лютий 2019 року:

-через поштові відділення - 4371 одержувачу субсидій;

-через АТ «Ощадбанк» - 1780 одержувачам субсидій.  

Про раду :: Депутатський корпус

04.04.2019

Багатодітним сім’ям надаватимуть допомогу

З метою покращення матеріального стану багатодітних сімей та створення належних умов для виховання дітей у багатодітних сім’ях Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України “Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям від 13.03.2019 №250, відповідно до якої з 01.04.2019р. призначається допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Допомога на дітей надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною та виплачується щомісяця на третю і кожну наступну дитину до досягнення нею 6-річного віку.

У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статус багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Розмір допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях становить 1700 гривень щомісячно.

Для призначення допомоги до Управління соціального захисту населення потрібно звернутися протягом квітня – червня 2019року за умови пред’явлення паспорта громадянина України, подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім`ї (з пред’явленням оригіналу); свідоцтв про народження дітей (з пред’явленням оригіналів).  

Про раду :: Депутатський корпус

22.03.2019

Шановні роботодавці!

Зареєструйте належним чином трудові відносини з своїми найманими працівниками, Закликаємо Вас зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах», адже від цих виплат залежить соціальна підтримка населення та розмір майбутніх пенсій.

Шановні працівники!

Вимагайте від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства та не погоджуйтесь на виплату зарплати у «конверті». Розмір сплачених роботодавцем внесків від вошої зарплати уже сьогодні впливає на майбутню пенсію.

Важливою проблемою в трудових відносинах між роботодавцем і найманим працівником на даний час є легалізація зайнятості населення. Як свідчить практика, багато роботодавців (в основному це малий та середній бізнес) не укладають трудові договори з найманими працівниками. Можна з упевненістю сказати, що не лише роботодавець винен у такому стані справ, а й сам працівник не завжди розуміє на що він погоджується. Погоджуючись на “тіньову” зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.

Працівники, які одержують заробітну плату неофіційно, «в конвертах», є заручниками самих себе. Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення.

Кодекс законів про працю України (КЗпПУ) ст.2 передбачає право громадян на працю, тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи, забезпечується державою. Працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Відповідно до ст.21 КЗпПУ, трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Управління соціального захисту населення Сокальської РДА  

Про раду :: Депутатський корпус

15.03.2019

Тривале перебування за кордоном призводить до припинення соціальних виплат!

Конституція України гарантує кожному громадянину соціальний захист. Водночас законодавство передбачає відповідальність за подання неправдивих даних під час декларування відомостей при зверненні за призначенням державної соціальної допомоги.

Усі види державних соціальних виплат виплачуються громадянам, які постійно проживають на території України.

З метою попередження нераціонального витрачення бюджетних коштів управлінням проводиться робота по виявленню осіб, які зареєстровані як отримувачі державних допомог, щодо їх перебування на території України.

У разі, якщо під час вибіркового обстеження матеріальних умов домогосподарства державним соціальним інспектором буде виявлено ознаки порушення норм законодавства, в тому числі фактів, що випливають на визначення права на допомогу ( виїзд за кордон), особі буде припинено надання раніше призначеної допомоги та вирішуватиметься питання про повернення безпідставно виплачених бюджетних коштів.

Для попередження випадків нераціонального витрачення бюджетних коштів просимо осіб, які перебувають на обліку в управління соціального захисту населення Сокальської РДА та отримують державні соціальні виплати завчасно інформувати про факти, які впливають на отримання допомог, в тому числі щодо виїзду ними чи членами їхніх сімей за кордон (на тривале перебування).  

Про раду :: Депутатський корпус

27.02.2019

До уваги керівників підприємств, установ, організацій та підприємців!

Легалізація заробітної плати є одним з резервів наповнення бюджету, кошти якого витрачаються на фінансування пенсій та грошової допомоги. Інколи підприємства та приватні підприємці застосовують нелегальні схеми виплати заробітної плати, що в свою чергу призводить до втрати соціальної захищеності нелегально працюючих осіб, перешкоджає проведенню соціальних реформ та негативно впливає на добробут кожного мешканця нашого району.

На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя. Виплати у «конвертах» стали одною із складових тіньової економіки. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримує кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів,

Перш за все - це втрата страхового стажу для призначення пенсії. Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так як до кишені надходять «доходи». Надаючи згоду працювати на таких умовах, самі позбавляєте себе соціальних гарантій.

Звертаємося до громадян – вимагайте від своїх роботодавців виплату заробітної плати відповідно до законодавства прозоро і чесно, не погоджуйтесь на виплату заробітної плати в «конвертах».

Пам’ятайте, що кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, вплине на забезпечення вашої гідної пенсії.

Тому, наголошуємо, чим більший розмір заробітної плати та сплачений з неї єдиний соціальний внесок – 22% від загальної суми заробітку, тим на більшу суму пенсії у майбутньому претендує громадянин, досягнувши пенсійного віку.

Також відповідально до цього питання мусять поставитися самі роботодавці, не порушувати закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Варто не забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків є грубим порушенням Законів України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність.

Проблема гостра. Її необхідно вирішувати і в першу чергу самим працівникам, в тому числі і тим, які працюють нелегально, погодившись на неофіційне оформлення та зарплату “в конвертах”. Ця проблема стане ще гострішою, коли виникне питання оформлення пенсії чи оплати лікарняного, інших соціальних гарантій. Заробітна плата в «конверті» позбавляє працівника всіх цих можливостей і ставить під загрозу отримання заробленої пенсії, адже ця сума прихована від оподаткування і на неї роботодавець не нараховував внески. До того ж до страхового стажу зараховується лише період, пропорційний сплаченій сумі. Тому, відпрацювавши календарний рік, можна “заробити” лише кілька місяців трудового стажу. Можна зважити, що ”зекономиться” і що по-справжньому втратиться

Радимо: при влаштуванні на роботу найманим працівникам потрібно поцікавитися не тільки розміром зарплатні, а й варто запитати, як саме такі кошти будуть виплачуватись і чи здійснюватимуться відповідні відрахування.

Що потрібно робити, аби змусити свого роботодавця платити гідну офіційну заробітну плату?

Найманому працівникові необхідно зайняти чітку позицію, наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства, а про факти виплати заробітної плати “у конвертах” повідомляти органи виконавчої влади , правоохоронні органи за телефонами “гарячої телефонної лінії”, які є у кожному контролюючому органі

Шановні громадяни, роботодавці, управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації ще раз звертає увагу керівників підприємств, установ, організацій та підприємців щодо недопустимості випадків виплати заробітної плати “у конвертах”, та переваг офіційного працевлаштування.

Забезпечимо разом своє майбутнє!

Управління соціального захисту

населення Сокальської РДА14.08.2019
 Володимир Зеленський проведе переговори з Прем’єр-міністром Ізраїлю  »»

14.08.2019
 Сокальська райдержадміністрація інформує  »»

14.08.2019
 В області відбудеться міжнародний круглий стіл «20 років співпраці ГО «ДОРОГА»-Фонд ім.Стефана Баторого. Україна-Польща»  »»

14.08.2019
 На Львівщині зменшилась кількість захворюваності на туберкульоз  »»

14.08.2019
 Нарахування за податок на прибуток зросли на 106 млн грн  »»

14.08.2019
 Ветеринарів привітали із професійним святом  »»

14.08.2019
 Підприємців Львівщини запрошують взяти участь в ділових переговорах з чеськими компаніями  »»

14.08.2019
 Створено ініціативну групу з підготовки та проведення установчих зборів   »»

13.08.2019
 Президент спростив процедуру набуття громадянства України для окремих категорій громадян РФ  »»

13.08.2019
 Відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини   »»

13.08.2019
 Для збереження доріг на Львівщині вживатимуть додаткових заходів (+аудіо)  »»

13.08.2019
 У Львівській ОДА планують напрацювати план заходів щодо протидії контрабанді (+аудіо)  »»