:: 18.11.2016

  Міжнародні проекти, гранти

  
18.11.2016


17 листопада Сокальщину відвідала польська делегація у складі керівництва та самоврядників Підляського повіту Республіки Польща, бурмістрів та війтів, які об’єднані в асоціацію «Локальна група дій – Тигель долини Бугу». Їх тепло зустрічали голова Сокальської районної ради Микола Пасько та виконавчий директор Асоціації сільських та селищної рад Віктор Притулко. У сесійному залі районної ради, де відбувалася зустріч, яка мала на меті започаткувати співпрацю для спільної реалізації інвестиційних проектів в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна», зібрались голови місцевих рад Сокальщини, які виявили бажання і мають можливість писати спільні з польською стороною транскордонні проекти. Гості побачили презентації Сокальського району та місцевих рад, опісля кожен війт розповідав про очолювану гміну, представляв результати вже реалізованих транскордонних проектів в рамках програми «Польща-Білорусь-Україна». Голова асоціації «Локальна група дій – Тигель долини Бугу» Агнєшка Войтковська розповіла, що ця асоціація складається з 25 гмін, з них 11 розташовані вздовж річки Буг, яка саме їх і об’єднує. Зазначила, що вони приїхали до нас, щоб налагодити партнерські стосунки та взяти участь у спільних транскордонних проектах. Пані Агнєшка наголосила, що основним пріоритетом для них є збереження місцевої культури та історичної спадщини і тут може бути кілька напрямків для співпраці. А також екологічний – це охорона природи, запобігання забруднення води.


Під час зустрічі присутні обмінялися думками щодо можливості написання спільних проектів. Зокрема, Корчівський сільський голова Галина Сідельник зацікавилась проектом в туристичному напрямку, оскільки щороку на території Корчівської ради проходять спільні польськоукраїнські Дні добросусідства Корчмин-Стаївка, а Перв’ятицький сільський голова Богдан Сорока говорив про можливість встановлення сонячних батарей, натомість війт гміни Попротня Республіка Польща – про очисні споруди. Присутні попередньо домовились про реалізацію чотирьох проектів.


Голова районної ради Микола Пасько зазначив, що Сокальщина готова брати участь у проектах каналізування Сільця та Сокаля, модернізації шкіл і туристичноекологічних проектах. Це сплави, туристичні обміни, будівництво інфраструктури по річці Західний Буг, встановлення туристичних таблиць з маршрутами, місць відпочинку, закупівля обладнання для туризму, проведення спільних екологічних заходів по очистці річки Західний Буг тощо. Очільник району підкреслив, що це лише перші кроки, які роблять ради, щоб взяти участь в першому етапі транскордонного проекту «Польща-Україна-Білорусь».


Виконавчий директор асоціації сільських та селищних рад Віктор Притулко зазначив, що стати учасником транскордонної програми доволі складно, треба чітко дотримуватись певних вимог в оформленні документації англійською мовою, оскільки програма складається з кількох етапів. І якщо органи місцевого самоврядування зможуть виконати всі умови і отримати найвищу рейтингову оцінку, то у 2018 році розпочнеться фінансування мікропроектів, де 90% вартості проекту становлять кошти Євросоюзу і лише 10% – це кошти ради, яка його реалізовує. Проте, для багатьох місцевих рад Сокальщини, навіть і ці 10% – не реальна сума, тому їм треба буде звертатись за допомогою в район і навіть до області.


Голова районної ради Микола Пасько зазначив, що в Сокальщини вже є певний досвід у реалізації таких транскордонних проектів: це закупівля пожежного автомобіля сучасного європейського зразка, який знаходиться в Сокалі і обслуговує Сокальську зону та збудована комунальна дорога в селі Угринів. Він певен, що органи місцевого самоврядування успішно справляться з цим і зараз. Після зустрічі представники самоврядування Сокальщини та їхні гості ділились досвідом у роботі, обмінювались думками про децентралізацію влади, запитували як їм живеться та працюється у Євросоюзі.


Любов ПУЗИЧ.
30.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 17 засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій від 30 січня 2017р.  »»

30.01.2017
 ВИСНОВОК постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій від 30.01.2017року  »»

27.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 11 засідання постійної комісії з питань промисловості, інфраструктури, комунального майна та підприємництва від «26» січня 2017 р.  »»

27.01.2017
 ВИСНОВОК постійної комісії з питань промисловості, інфраструктури, комунального майна та підприємництва 26 січня 2017 р.  »»

25.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 8 засідання постійної комісії з питань освіти, культури, туризму і духовного розвитку від «23» січня 2017р.  »»

25.01.2017
 ВИСНОВКИ постійної комісії з питань освіти, культури, туризму і духовного розвитку від «23» січня 2017р.  »»

25.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 12 засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення від «24» січня 2017р.  »»

25.01.2017
 24 січня 2017 р. ВИСНОВОК постійної комісії з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення  »»

19.01.2017
 Графік проведення засідань постійних депутатських комісій, президії та сесії Сокальської районної ради. XVІ сесія VІІ скликання  »»

19.01.2017
 Графік прийому громадян керівництвом Львівської обласної ради у 2017 році  »»

17.01.2017
 Про скликання чергової XVІ сесії VIІ скликання Сокальської районної ради  »»

17.01.2017
 Про проведення земельних торгів  »»