:: 08.09.2016

  Робота комісій :: З питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територі

  
08.09.2016

СОКАЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА


ПРОТОКОЛ №6


засідання постійної комісії


з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій02 вересня 2016р.                                                                                                          м. Сокаль


Час роботи комісії:


початок роботи: 10 год. 00хв.


закінчення роботи: 12год. 50хв.Присутні: Сенюк А.І. – голова постійної комісії, Веклин М.Т. – заступник голови постійної комісії,  Надорожна Г.Я. – секретар постійної комісії, Іванчина О.А., Хомяк І.В., Марцинюк В.П. – члени постійної комісії.Запрошені: Бойко В. І. – заступник голови Сокальської районної ради, Ребрина Л.Я. – керуючий справами Сокальської районної ради,  Пелех О.З. – голова Сокальської районної державної адміністрації, Леонова Г.С. – начальник фінансового управління Сокальської районної державної адміністрації, Бермес C.О. – начальник  відділу Держгеокадастру у Сокальському районі, Саламанчук О.М. – головний спеціаліст відділу управління комунальним майном Сокальської районної ради,  Тарасюк О.П. – начальник відділу агропромислового розвитку Сокальської районної державної адміністрації, Штикало В.Я. – завідувач сектору з питань цивільного захисту Сокальської районної державної адміністраціїВідсутні: Бойко В. І. – заступник голови Сокальської районної ради, Пелех О.З. – голова Сокальської районної державної адміністрації.Слухали:  Сенюка А.І – який запропонував розпочати засідання комісії.Вирішили : розпочати роботу комісіїГолосували : За – 6 - одноголосно. Проти -0. Утримались – 0.Порядок денний:1. Про затвердження порядку денного X сесії Сокальської районної ради Львівської області VІІ скликання


2. Про внесення змін до Програми охорони навколишнього природного середовища Сокальського району на 2016 – 2020 роки


3. Про звіт Сокальської районної державної адміністрації щодо вжитих заходів по гасінню терикону Львівської вугільної компанії


4. Про стан лісових насаджень у Сокальському районі


5. Про затвердження технічних документацій з нормативнї грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення


6. Про затвердження нормативної грошової оцінки земельних ділянок несільськогосподарського використання


7. Про виконання Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на 2016 рік.


8. Розгляд листів та звернень.


 


1. Про затвердження порядку денного X сесії Сокальської районної ради Львівської області VІІ скликання.


 Слухали: Сенюка А.І.


 Виступили: Веклин М.Т.


 Вирішили: Рекомендувати сесії районної ради розглянути запропонований порядок денний сесії.


Голосували:        За -   6      - одноголосно


                           Проти - 0


                                          Утрим. – 0


2. Про внесення змін до Програми охорони навколишнього природного середовища Сокальського району на 2016 – 2020 роки


Слухали: Сенюка А.І., який зачитав лист Сокальської районної державної адміністрації, що підготовлений начальником фінансового управління Сокальської РДА Леоновою Г.С. від 14.07.2016р. № 882/02-25 щодо внесення змін до Програми охорони навколишнього природного середовища Сокальського району на 2016 – 2020 роки та фінансування робіт по створенню науково-технічної продукції Сокальською РДА.


Виступили: Сенюк А.І., який повідомив, що Сокальська районна державна адміністрація своїм листом просить доповнити (внести зміни) до Програми охорони навколишнього природного середовища Сокальського району на 2016 – 2020 роки, а саме детально прописати перелік заходів щодо фінансування.


Проте з своїм листом держадміністрація не надала проекту змін (доповнень) до Програми з невідомих причин. Враховуючи, що на засідання постійної комісії держадміністрацією були подані копії попередньо підготовлених угод на створення науково-технічної продукції «Динаміка лісистості і землекористування Сокальського району за період 1985 по 2015р. за супутниковими знімками» - загальний кошторис 86тис.грн, та «Обгрунтування можливості створення національного природного парку в межах Сокальського району» - загальний кошторис -119тис.грн, те що предмет поданих угод для розгляду повністю відповідає меті та головним завданням Програми, пропоную внести відповідні (доповнення) зміни в перелік природоохоронних заходів. Крім цього передбачити в даному переліку кошти на премії для дитячого екологічного конкурсу в сумі 50тис.грн та кошти для співфінансування екологічних грантів, проектів, мікропроектів в сумі 145тис.грн.


Сенюк А.І. також повідомив, що в листі вказано, що розробник програми може бути лише розпорядник коштів – дане зауваження суперечить Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», і не підлягає розгляду.


Веклин М.Т. запропонував доручити оформити наведені вище зміни до програми і проекту рішення районної ради - Сенюку А.І, та подати їх на реєстрацію.


Хомяк І.В., запропонував голосувати та переходити до іншого питання.


 Іванчина О.А. підтримав важливість створення НПП на території Сокальського району. 


 Вирішили: Рекомендувати сесії районної ради прийняти запропонований проект рішення по даному питанню з внесеними до нього доповненнями та змінами до Програми.


Голосували:         За -   6 - одноголосно


                            Проти - 0


                                       Утрим. - 0


3. Про звіт Сокальської районної державної адміністрації щодо вжитих заходів по гасінню терикону Львівської вугільної компанії


 Слухали: Сенюка А.І., який повідомив, що розгляд даного питання необхідний у зв’язку з неодноразовими зверненнями громадян,  які проживають біля даного терикону, і де довгий час, на протязі декількох місяців відбувається горіння терикону, що шкідливо впливає на стан атмосферного повітря, підземні води, грунти та здоров’я людей.


 Виступили: Штикало В.Я., який повідомив, що Сокальська районна державна адміністрація вживає усіх можливих заходів з метою ліквідації пожежі.


 Вирішили: Рекомендувати сесії районної ради розглянути дане питання, а також голові Сокальської районної ради Паську М.М. доручити запросити на сесію голів місцевих рад даного регіону, представника власника терикону, представників структур задіяних в ліквідації пожежі та усіх представників профільних структур по даному питанні.


Голосували:         За -  6  - одноголосно


                            Проти - 0


                                       Утрим. – 0


4. Про стан лісових насаджень у Сокальському районі


Слухали: Сенюка А.І., який повідомив, що в Сокальському районі протягом останніх 2 років у


лісових насадженнях зросла площа всихаючих соснових насаджень, причому симптоми хвороби відрізняються від звичних, характерних для осередків комах-хвоєгризів чи кореневої губки. Так сосна всихає куртинами “плямами”, які налічують від 2–3 а потім розростається  до 40–50 дерев. Часто всихає частина крони, тоді як решта гілок залишаються зеленими. Деякі дерева гинуть весною, інші влітку, і іноді – весною наступного року.


 У деревині загиблих дерев швидко поширюється синява.


Причинами всихання вважають комплекс стовбурових шкідників, грибів. Поширення раніше невідомих шкідників і зміни “звичок” місцевих видів пов’язують зі змінами клімату та глобалізацією міжнародної торгівлі, значним пониженням  грунтових вод по території району, поганою роботою меліоративних систем (сьогодні вони працюють лише в одному напрямку – на скид води), відсутністю актуальних фітопатологічних заходів.


  Процес всихання сосни звичайної починається з верхівки. Причиною всихання є, так званий судинний мікоз.


Враховуючи, що 7 вересня 2016 року на базі ДП «Рава-Руський лісгосп» відбудеться семінар по всиханню соснових насаджень доцільно дане питання пропоную розглянути на 2 пленарному засіданні чергової сесії, оскільки буде додаткова інформація. Проте сьогодні зрозуміло, що стан лісових насаджень в районі незадовільний.


 Виступили: Тарасюк О.П., який зачитав коротку інформацію про лісові насадження у Сокальському районі.


Марцинюк В.П., який підтримав Сенюка А.І. та запропонував детальніше дане питання розглянути на сесії. Запросити на сесію керівників лісогосподарських підприємств.


 Вирішили: Рекомендувати сесії районної ради розглянути дане питання на сесії.


Голосували:        За -   6   - одноголосно


                           Проти - 0


                                          Утрим. - 0


5. Про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення:- Воробець Віри Сидорівни - Хоробрівська сільська рада - 


                                        3,6065 га – 6424885700:12:000:0041


                                        0,5110 га – 4624885700:10:000:0042


Слухали: Сенюка А.І., який ознайомив присутніх з поданою документацією.


 Виступили: Хомяк І.В. повідомив, що по даному питанню зауваження відсутні..


 Вирішили: Рекомендувати сесії районної ради прийняти запропонований проект рішення по даному питанню.


Голосували:        За - 6   - одноголосно


                           Проти - 0


                                          Утрим. - 0


- Цуняка Зіновія Степановича – Тудорковицька сільська рада –


                                         0,8736 га  - 4624887800:21:000:0218


                                          0,5589 га – 4624887800:21:000:0219


                                          0,4560 га – 4624887800:22:000:0241


Слухали: Сенюка А.І. який ознайомив присутніх з поданою документацією.


 Виступили: Надорожна Г.Я. запропонувала перейти до голосування, оскільки зауваження відсутні.


 Вирішили: Рекомендувати сесії районної ради прийняти запропонований проект рішення по даному питанню.


Голосували:        За -   6   - одноголосно


                           Проти - 0


                                          Утрим. - 0


- Адамчук Стефанії Володимирівни – Княжівська сільська рада –


                                          1,1238 га –


                                           0,2459 га –


Слухали: Сенюка А.І. який ознайомив присутніх з поданою документацією.


 Виступили: Веклин М.Т. запропонувала перейти до голосування.


 Вирішили: Рекомендувати сесії районної ради прийняти запропонований проект рішення по даному питанню.


Голосували:          За -  6   - одноголосно


                             Проти - 0


                                       Утрим. - 0


- фермерського господарства „В.Химинець” – Телязької сільської ради –


                                           0,8484 га – 4624883100:17:000:0019


Слухали: Сенюка А.І. який ознайомив присутніх з поданою документацією.


 Виступили: Хомяк І.В.,запитав про детальне місце розміщення ділянки.


Іванчина О.А. повідомив, що станом на сьогодні законодавство не досконале, оскільки вартість 1м. кв. землі сільськогосподарського призначення за межами населеного пунку по даній сільській раді орієнтовно – 3грн., та 1м. кв. землі сільськогосподарського призначення господарського двору за межами населеного пункту по даній сільській раді складає  в даному випадку – 78грн. Через таку невідповідність  невеликі фермерські господарства не витримують конкуренції та банкрутують.


Вирішили: Рекомендувати сесії районної ради прийняти запропонований проект рішення по даному питанню.


Голосували:          За -  6   - одноголосно


                             Проти - 0


                                       Утрим. – 0- Телязька сільська рада


                                           9,2871 га – 4624883100:10:000:0032


Слухали: Сенюка А.І. який ознайомив присутніх з поданою документацією. Та попросив в Бермеса С.О. надати інформацію (довідку, яку попередньо районна рада просила підготувати на засідання комісії) про середню грошову оцінку за 1 м. кв. по всіх місцевих радах в розрізі угідь, а саме: рілля, пасовище, сінокіс…


 Виступили: Бермес С.О., повідомив що дана довідка буде підготовлена лише ввечері.


Хомяк І.В., повідомив, що неможливо зрозуміти чи завищена чи занижена грошова оцінка без вище вказаної довідки. Краще було б, якщо б затверджували грошову оцінку у об’єднаних громадах, які будуть утворені.


Веклин М.Т. повідомив, що ми об’єктивно не можливо встановити чи не занижена грошова оцінка земельної ділянки сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту, право оренди якої пропонується продати шляхом проведення аукціону, оскільки на засідання комісії Бермесом С.О., не надано необхідної інформації.


Сенюк А.І.  запитав Бермеса С.О. чи використовується дана земельна ділянка?


Бермес С.О. повідомив, що всі земельні ділянки сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту, право оренди яких пропонується продати шляхом проведення аукціону, та грошові оцінки яких пропонується затвердити Сокальській районній раді на сесії, станом на сьогодні використовуються.У зв’зку з вище встановленими фактами:


 Вирішили: Зняти дане питання з розгляду сесії Сокальської районної ради та детально його вивчити.


Голосували:        За -  6   - одноголосно


                           Проти - 0


                                         Утрим. - 0


- Ваньку Роману Юрійовичу – Карівська сільська рада –


                                            40,5627 га – 4624882400:12:000:0650


                                             96,3432 га – 4624882400:14:000:0651


                                             1,5651 га – 4624882400:14:000:0652


Слухали: Сенюк А.І. який ознайомив присутніх з поданою документацією.


Виступили: Веклин М.Т., та повідомив, що дуже низька грошова оцінка.


Хомяк І.В., який повідомив, що надання одній фізичній особі 136 га землі в одні руки без попереднього оформлення фермерського господарства недоцільно, оскільки невідомі наміри подальшого використання даних земельних ділянок.


Вирішили: Зняти дане питання з розгляду сесії Сокальської районної ради та детально його вивчити.


Голосували:        За - 6   - одноголосно


                           Проти - 0


                                          Утрим. - 0


- ПП „Козацький курінь”- Острівська сільська рада –


                                             79,0970 га – 4624884200:05:000:0015


                                              4,8153 га – 4624884200:06:000:0115


Слухали: Сенюк А.І. який ознайомив присутніх з поданою документацією та проектом рішення.


 Виступили: Сенюк А.І. запропонував виключити пункт 2 даного рішення, оскільки громадянину Федейку Ярославу Антоновича грошова оцінка по земельних ділянках була затверджена на попередньому засіданні сесії.


 Іванчина О.А., який повідомив, що дуже низька грошова оцінка земельної ділянки площею 4,8153га, і становить 0,07 грн за 1 м. кв. При такій грошовій оцінці в рік за всю земельну ділянку оренда буде становити орієнтовно 27грн.


Веклин М.Т., який повідомив, що оцінка дуже низька.


 Вирішили: Виключити пункт 2 даного проекту  рішення та зняти дане питання з розгляду сесії Сокальської районної ради.


Голосували:        За - 5  


                           Проти - 0


                                         Утрим. - 1


- Телязької сільської ради –


                                              18,9303 га – 4624883100:13:000:0268


Слухали: Сенюк А.І. який ознайомив присутніх з поданою документацією.


 Виступили: Марцинюк В.П. запропонував детальніше вивчити питання щодо встановленої загальної вартості земельної ділянки.


 Вирішили: Зняти дане питання з розгляду сесії Сокальської районної ради.


Голосували:        За - 6   - одноголосно


                           Проти - 0


                                          Утрим. - 0


- Смиківської сільської ради –


                                               26,6864 га – 4624886900:01:000:0077


                                               13,0080 га – 4624886900:07:000:0058


                                                21,9717 га – 4624886900:05:000:0229


Слухали: Сенюк А.І. який ознайомив присутніх з поданою документацією.


 Виступили: Веклин М.Т. та Сенюк А.І. та запропонували теж детальніше вивчити питання стартової вартості земельних ділянок.


Сенюк А.І. запропонував вивчити питання щодо направлення всіх документів з  грошових оцінок по земельних ділянках, до яких є зауваження, на додаткову експертизу у Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, адже збільшення вартості грошових оцінок позитивно вплине на дохід місцевих рад і наповнення бюджету.


 Вирішили: Зняти дане питання з розгляду сесії Сокальської районної ради.


Голосували:        За - 6   - одноголосно


                           Проти - 0


                                          Утрим. - 0


- Телязької сільської ради –


                                               1,3127 га – 4624883100:15:000:0154


                                                5,0000 га – 4624883100:15:000:0155


Слухали: Сенюк А.І. . який ознайомив присутніх з поданою документацією.


 Виступили: Хомяк І.В., який повідомив що ділянка площею 1,3127 га має цікаве розміщення і може в майбутньому бути використана для залучення інвестицій.


 Вирішили: Зняти дане питання з розгляду сесії Сокальської районної ради.


Голосували:        За - 6   - одноголосно


                           Проти - 0


                                          Утрим. - 06. Щодо розгляду технічної документації з нормативно-грошової оцінки на земельні ділянки несільськогосподарського призначення з метою продажі права оренди:


      - Жужелянськ сільська рада   -   23,8464 га.  – кад. № 4624882100:12:000:0560


      - Свитазівська сільська рада   -   3,4216 га.  -  кад. № 4624886400:10:000:0604


Слухали: Сенюка А.І. що ознайомив присутніх з документацією.


 Виступили: Бермес С.О. повідомив де саме розміщені ставки.


 Вирішили: Рекомендувати сесії районної ради прийняти запропонований проект рішення по даному питанню. Голосували:        За - 6  - одноголосно, проти – 0, утрим. - 0


7. Зміни до Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення  та населених пунктів від підтоплення на 2016 рік.


Слухали: Сенюка А.І. який зачитав лист від начальника відділу агропромислового розвитку Сокальської районної державної адміністрації Тарасюка О.П. щодо внесення необхідних змін до програми у зв’язку з перейменуванням управління агропромислового розвитку Сокальської районної державної адміністрації на відділу агропромислового розвитку Сокальської районної державної адміністрації.


 Сенюка А.І., який запропонував внести зміни до Програми в частині розпорядника коштів, та виконавців, а саме дати можливість місцевим радам бути розпорядником коштів та обирати самостійно виконавців робіт там де меліоративні системи не належать управлінню водного господарства, що дасть можливість подання заявок місцевим радам на фінансування з обласного фонду ОНПС, оскільки внесок районного та сільського бюджетів має складати сумарно не менше 15% від суми, що залучить додаткові кошти на проведення робіт.


Леонову Г.С., яка повідомила що це добра пропозиція, але її детальніше потрібно вивчити дане питання з точки зору фінансового законодавства, а також  те, що на фінансову експертизу потрібно додатково 10 днів.


Веклин М.Т. підтримав дану пропозицію, лише порекомендував пришвидшити вивчення даного питання та підготувати Сенюку А.І. поправки до проекту рішення та Програми і зареєструвати їх.  


Вирішили: Рекомендувати сесії районної ради прийняти запропонований проект рішення по даному питанню та підготувати відповідні зміни, а саме виділити 40 тис. грн. на Боб’ятинську сільську раду та 40 тис. грн. на Бутинську сільську раду.


Голосували:        За - 6  - одноголосно, проти – 0, утрим. - 0. Розгляд листів та звернень:


- лист Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА №16-1224  від 29.07.2016р. та доповідну записку ГУ Держгеокадастру у Львівській області №13-13-0.6-10966/2-16 від 21.06.2016р. щодо незаткердження нормативно-технічних документацій.


Вирішили: Повідомити Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА та ГУ Держгеокадастру у Львівській області що дані нормативно-грошові оцінки не затверджуються через занижену вартість земельних ділянок та ненадання відділом Держгеокадастру у Сокальському районі на протязі півроку повних відповідей на запити та звернення депутатів, а також  усієї необхідної інформації по ділянках для об’єктивного розгляду питання, вирішено скерувати всі документів з  грошових оцінок по земельних ділянках, до яких є зауваження, на додаткову експертизу у Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, адже збільшення вартості грошових оцінок позитивно вплине на дохід місцевих рад і наповнення бюджету.Голосували:        За - 6  - одноголосно, проти – 0, утрим. - 0


- лист фінансового управління Сокальської РДА від 12.08.2016р. № 127/04-27 щодо фінансування робіт по створенню науково-технічної продукції Сокальською РДА


Вирішили: Винести розгляд даного листа на сесію районної ради


- лист Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області від 04.07.16р. № 22/438-РС щодо надання пропозицій стосовно виділення коштів на придбання пожежних рукавів, бойового одягу та спорядження, переносних засобів зв’язку.


Вирішили: Сокальському РС ГУ ДСНС України у Львівській області підготувати кошторис по даному питанню та подати в районну раду.


- лист Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області від 15.08.16р. № 22/522-РС щодо відшкодування пожежним підрозділам Сокальського району витрат на ліквідацію пожеж торфу та сухої трави на території Сокальського району.


Вирішили: Заборонити використовувати пальне з резервів району.- лист Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області від 29.06.16р. № 22/424-РС щодо виділення коштів в сумі 120 тис. грн. на придбання компресора високого тиску


Вирішили: Винести розгляд даного листа на сесію районної ради- лист відділу Держгеокадастру у Сокальському районі від 21.07.16р. щодо сприяння в затвердженні технічної документації з нормативно-грошової оцінки на земельні ділянки, які виставляються на земельні торги з метою продажі права оренди


Вирішили: Просити відділу Держгеокадастру у Сокальському районі надати усі повні відповіді на запити та звернення депутатів, які протерміновані, а також  усю необхідну інформацію по ділянках, вчасно готувати і і в повному обсязі подавати документи на затвердження
- лист Апарату Ради національної безпеки і оборони України від 26.08.2016р. № 1564/14-6-2-3 щодо забезпечення розгляду заінтересованими центральними органами виконавчої влади звернення Сокальської районної ради стосовно оголошення зоною надзвичайної екологічної ситуації території сіл Городище, Волсвин, Межиріччя, Сілець, Бендюга, смт. Гірник, міст Соснівка та Червоноград.


Вирішили: Винести розгляд даного листа на сесію районної ради- лист Жовківської районної ради від 15.07.2016р. № 01-29/417 щодо стихійного скотомогильника за межами населеного пункту на території Боянецької сільської ради


Вирішили: Прийняти до відома інформацію Жовківської районної ради.- лист Ванівської сільської ради від 12.01.16р. № 9/02-21 щодо виділення коштів в сумі 33280,00 грн. для виготовлення грошової оцінки земель населених пунктів Ванів, Глухів та Низи Ванівської сільської ради


Вирішили: Рекомендувати Ванівській сільській раді виділити кошти на вирішення даного питання з місцевого бюджету.- лист мешканців м. Белз від 26.07.2016р. щодо вирішення питання по відновленню гідротехнічних споруд ( шлюзів-регуляторів на річках та меліоративних каналах ).


Вирішили: Винести розгляд даного листа на сесію районної ради.


Голова постійної комісії                                                          Сенюк А.І.Секретар постійної комісії                                                     Надорожна Г.Я.


30.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 17 засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій від 30 січня 2017р.  »»

30.01.2017
 ВИСНОВОК постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій від 30.01.2017року  »»

27.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 11 засідання постійної комісії з питань промисловості, інфраструктури, комунального майна та підприємництва від «26» січня 2017 р.  »»

27.01.2017
 ВИСНОВОК постійної комісії з питань промисловості, інфраструктури, комунального майна та підприємництва 26 січня 2017 р.  »»

25.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 8 засідання постійної комісії з питань освіти, культури, туризму і духовного розвитку від «23» січня 2017р.  »»

25.01.2017
 ВИСНОВКИ постійної комісії з питань освіти, культури, туризму і духовного розвитку від «23» січня 2017р.  »»

25.01.2017
 ПРОТОКОЛ № 12 засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення від «24» січня 2017р.  »»

25.01.2017
 24 січня 2017 р. ВИСНОВОК постійної комісії з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення  »»

19.01.2017
 Графік проведення засідань постійних депутатських комісій, президії та сесії Сокальської районної ради. XVІ сесія VІІ скликання  »»

19.01.2017
 Графік прийому громадян керівництвом Львівської обласної ради у 2017 році  »»

17.01.2017
 Про скликання чергової XVІ сесії VIІ скликання Сокальської районної ради  »»

17.01.2017
 Про проведення земельних торгів  »»